Kdo si hraje, nezlobí. Studenti z Českého Krumlova fotili seniory při sportu

Studenti 2. ročníku oboru Užitá fotografie a média, Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, Český Krumlov, kteří v září 2015 dokumentovali Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje, zvou na výstavu s názvem “KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ”.​

Vernisáž se uskutečnila ve středu 6. ledna v prvním patře Jihočeské vědecké knihovny, Lidická 1, České Budějovice. Výstava potrvá do 28. ledna. Přístupná je v pracovních dnech od 8.30 do 18 hodin.

K historii Střední uměleckoprůmyslové školy: Český Krumlov, který byl v roce 1992 zařazen do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je městem se staletou uměleckou a kulturní tradicí. Proto právě tam vznikla myšlenka na zřízení střední školy, která by byla zaměřena na umělecká řemesla a stavební obnovu památek.

SUPŠ byla po vypracování projektu zařazena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy do sítě státních škol v roce 1991.

Její patronkou se stala symbolicky sv. Anežka z rodu Přemyslovců, žena se všestranným rozhledem, která podporovala umění a vzdělanost.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *