Kapka naděje letos věnovala FN Plzeň dary za bezmála 2 miliony korun

Fakultní nemocnice Plzeň je místem, kam Nadační fond Kapka naděje přispívá dlouhodobě a s velkou radostí. První listopadový den 2022 se konalo další ze slavnostních předání, které bylo mimořádné jak hodnotou daru, tak složením účastníků. Díky sponzorům nadačního fondu dostala zcela nový kabát herna Dětské kliniky a byla dodána řada potřebných přístrojů a vybavení. Celková hodnota daru za rok 2022 se tak vyšplhala na 1,9 milionu korun.

V únoru Kapka pro Dětskou kliniku Kapka sehnala videobronchoskop, který slouží k vyšetření nejmenších dětí, kojenců a batolat, za téměř 604 tisíc korun. Na jeho financování se podílela společnost Jablotron částkou 94 800 Kč a společnost Novato částkou necelých 280 tisíc korun.

„Děkujeme Kapce naděje, že jsme mohli být součástí projektu na podporu Dětské kliniky ve FN Plzeň a podílet se tak na financování potřebného vybavení. Jako zástupce společnosti JABLOTRON jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit i příjemného setkání a tento dar symbolicky předat,“ uvedl Vilém Wedlich, specialista marketingu Jablotron Security.

Díky příspěvku 400 tisíc korun od společnosti Bambule mohla Kapka naděje během prázdnin pořídit na kliniku 23 speciálních dětských lůžek s bočnicemi s kvalitními pasivními matracemi a novou lednici. „Za hračkářství Bambule mohu říct, že nás velmi těší, že jsme se mohli podílet na zlepšení podmínek dětských pacientů ve FN Plzeň. Zároveň bych tímto chtěla poděkovat našim zákazníkům, kteří již čtvrtým rokem přispívají na naši společnou charitativní kampaň pro NF Kapka naděje,“ doplnila Kristýna Bzenecká, hračky Bambule.

Největší proměnou prošla na klinice dětská herna, jejíž rekonstrukce pod taktovkou architektky Evy Sýkorové z firmy Lokki vyšla na více jak 757 tisíc korun a finančně ji zajistila společnost Shell, stejně jako pořízení pacientského monitoru ePM v hodnotě 128 tisíc korun.  „V rámci našeho společného programu podpory regionálních nemocnic s Kapkou naděje máme velkou radost z úžasné proměny dětské herny a věříme, že malým pacientům zpříjemní pobyt i léčbu na oddělení a sestřičkám usnadní jejich každodenní práci,“ řekl Petr Šindler ze společnosti Shell Czech Republic a.s.

„Kapka naděje podporuje FN Plzeň už dlouhodobě, ale toto předání bylo obzvláště radostné. Koná se totiž po delší odmlce způsobené covidovou situací, takže mohlo setkání proběhnout i za přítomnosti našich partnerů Shell, Bambule a Jablotron, kteří dohromady darovali téměř 2 miliony. Podařilo se nám zrekonstruovat dětskou hernu, dodat vybavení a nové potřebné lékařské přístroje. Děkujeme vedení nemocnice a lékařům za skvělou práci a partnerům za jejich dlouhodobou podporu,“ připomněla ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Dita Loudilová

Slavnostní setkání u příležitosti předání dodaných nadačních příspěvků se uskutečnilo 1. listopadu v prostorách Dětské kliniky FN Plzeň na Lochotíně za účasti všech zainteresovaných subjektů.
„Zdejší herna je jedním z nejdůležitějších míst na Dětské klinice, a to nejen pro pacienty, ale i pro jejich rodiče, a dokonce i pro personál. A její rekonstrukce sem přinesla mnoho radosti a optimismu. Kvalitní postýlky a přístroje nám zase pozitivně pomohou v léčbě. Nadační fond Kapka naděje je pro nás milý partner a stabilní spolupráce s ním si moc vážíme, stejně jako jeho partnerů, kteří se podíleli na financování. A velký dík patří i personálu kliniky, který všem výzvám a nápadům ochotně vychází vstříc,“ poděkoval ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Zdroj: FN Plzeň

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *