Kam za kulturou – na TACHOVSKU: Amátovka v Erpužicích, retrosvatba i historické vozy

Svatomartinská pouť v Erpužicích

Od pátku do neděle se uskuteční Svatomarkétská pouť v Erpužicích na Tachovsku. V rámci programu můžete už v pátek navštívit Mobilní planetárium v tamním kulturním domě, v sobotu jsou pak v nabídce vyhlídkové lety, výstava fotografií, dětské divadlo a malování na obličej, tvůrčí dílny, pouťové atrakce. Zahraje také od 14 hodin Amátovka a od 17.30 hodin se můžete těšit na country kapelu Album.

Nejen retro svatba
Černošínské muzeum zve na novou expozici Vdáváme se, ženíme se. Výstavu připravily dvě sběratelky Jarmila Straková a Monika Sladká z Klatovska. Na místě uvidíte svatební šaty, boty, závoje, svatební pochoutky, ale také netradiční svatební oznámení, dokonce i s přepsanými jmény! Raritou jsou oznámení na toaletním papíře, vyražené do kreditní karty či ve vlašském oříšku.
Muzeum je přístupné od úterý do neděle, vždy od deseti do 16 hodin. Pokud není pracovnice přímo v budově muzea, je nutno si ji vyzvednout v Infocentru za Motorestem Vlčák.

Koncert Anny Gálisové ve světecké jízdárně
Narozeninový koncert nadané sopranistky Anny Gálisové je naplánován na sobotu 15. července od 18 hodin v jízdárně ve Světcích. Klavírní doprovod Veronika Sivíčková. Vstupné dobrovolné.

Fotografie na zdi
Výstavu fotografií pod názvem Za zrcadlem můžete ocenit také na zdi u stříbrského 13. poledníku u kina Slavia. Autorem je Jan Pakosta ze Skapců, fotografie představují přírodu v trochu jiném pohledu.

Přijeďte se podívat na historické vozy
V Černošíně budete moci obdivovat staré škodovky, žiguli a podobné značky. Bude se tam totiž na náměstí 1. Máje konat už 2. ročník Setkání historických vozidel. Plánovaný čas výstavy je od 9 do 15 hodin. (sih)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *