Jezdíte na kole po Plzni? Plány radnice k pravidlům cyklodopravy můžete ovlivnit

Důležitý strategický dokument města Plzně mohou svými připomínkami ovlivnit občané. Ve středu 8. února od 17 hodin se uskuteční v prostorách Moving Station na Jižním Předměstí veřejná prezentace s diskuzí k novému Generelu cyklistické dopravy v Plzni. Určena je všem, kteří se po Plzni pohybují na kole i na jiném prostředku individuální dopravy vlastní silou či s mírnou dopomocí elektrické energie, i těm, kteří o tom do budoucna uvažují.

Setkání navazuje na diskuzi o cyklodopravě v květnu 2022 a workshopy se školami realizované v březnu téhož roku. Tato setkání přinesla řadu podnětů a zapojilo se do nich přes dvě stě občanů města.

„Věřím, že spolupráce s veřejností je při přípravě strategických dokumentů města klíčová a je součástí širších demokratických procesů ve společnosti. Na kole jezdí stále více lidí a město by mělo jejich podněty vnímat,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Pokud vás zajímá, jak se má rozvíjet cyklistická doprava a podmínky pro ni v Plzni, přijďte připomínkovat strategický dokument, který ovlivní dopravu v Plzni v dalších letech,“ vyzvala plzeňská cyklokoordinátorka Radka Žáková. Návrh představí zástupci Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně. Představení Generelu cyklodopravy a veřejná diskuze se koná ve středu 8. února 2023 od 17 hodin v prostoru Moving Station, naproti nádraží Plzeň-Jižní Předměstí, Koperníkova 56, Plzeň. Pro účast na setkání není potřeba se předem registrovat.

„Únorová diskuse o cyklodopravě je již sedmým veřejným projednáním, které jsme realizovali v rámci projektu Podpora participace v Plzni, jehož cílem je posilovat komunikaci mezi úřady a veřejností. Jsme rádi, že zástupci města a městských úřadů jsou ochotni na přípravě strategických dokumentů spolupracovat s občany a zpracovávat jejich podněty,“ uvedla Tereza Pelclová z Centra pro komunitní práci západní Čechy.

Setkání s veřejností se koná díky projektu Podpora participace v Plzni, který realizuje Centrum pro komunitní práci západní Čechy ve spolupráci s Johan z.ú. a městem Plzeň. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *