Jarní koncert Plzeňského orchestrální sdružení se skladbami baroka, ale i s E. Morriconem i Ch. Wilsonem

Plzeňské orchestrální sdružení připravilo na 29. 5. od 19.30 hodin Jarní koncert s atraktivním programem přinášejícím hudbu různých hudebních epoch. V sále Vodárny Plzeň zazní v pondělí barokní díla J. S. Bacha a G. P. Telemanna, ale také slavná filmová hudba E. Morriconeho a atraktivní dílo Christophera Wilsona. Po zesnulém Ivo Pavelkovi převzal letos v dubnu taktovku někdejší šéfdirigent opery DJKT Ivan Pařík, který bude Jarní koncert tentokrát řídit.

Večer zahájí dílo Johanna Sebastiana Bacha (1685-1750) – barokní taneční suita Ouvertura g-moll BWV 1070. Následovat bude Koncert pro dvě violy G dur TWV 52:G3 Georga Philippa Telemanna (1681-1767), německého skladatele, varhaníka, představitele pozdně barokní hudby. Viola byl oblíbený nástroj G. P. Telemanna, na který sám hrál. Sólové party přednesou Eduard Rohan a sóloviolista Plzeňské filharmonie Vít Hošek.

Dále zazní italského hudebního skladatele Ennia Morriconeho (1928-2020), slavná melodie z legendárního filmu Tenkrát na Západě v úpravě Ivo Pavelky jako vzpomínka na Pavelkovo dirigentské působení v čele Plzeňského orchestrálního sdružení. Koncert uzavře Suita pro smyčcový orchestr britského skladatele a dirigenta Christophera Wilsona (1874-1919), který je známý zejména svou divadelní hudbou. Jeho atraktivní suita je napodobeninou barokní taneční suity napsanou autorem ve stylu pozdního romantismu. Večerem bude provázet Josef Nechutný.

Gabriela Špalková,

foto Plzeňské orchestrální sdružení

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *