Jadran Šetlík obohatí Západočeské muzeum svými fotografiemi

  http://jadransetlik.com/images/podflash.gifUmělecký fotograf Jadran Šetlík představí 9. června v Západočeském muzeu v Plzni autorskou výstavu portrétů významných osobností ze své Galerie Milenia Jadran, na níž jsou zastoupeny jako první ukázky nového galerijního cyklu také známé osobnosti města Plzně   a Plzeňského kraje. Najdete tu například portréty Miroslava Horníčka, Karla Gotta, Miroslava Zikmunda, Luboše Brabce, Františka Radkovského.

Zároveň Jadran Šetlík na této výstavě představí svoji další současnou a retrospektivní tvorbu. Rozsáhlý dlouholetý projekt Galerie Milenia Jadran nazvaný Osobnosti naší vlasti – odkaz budoucím generacím představuje osobnosti z různých regionů Čech a Moravy, které se přínosným způsobem zasloužily o rozvoj v oblastech kultury a umění, vědy, obchodu, politiky, sportu, ale i v  jiných oborech, včetně folkloru. V regionu se narodily, žijí v něm, nebo se tam vracejí, váže je k němu silné pouto.

Projekt není uzavřeným celkem a bude průběžně obohacován také o nové a další osobnosti plzeňského regionu. Ve výhledu je také uvedení tohoto projektu ve spřátelených městech Plzně jako je například Regensburg a další.

Galerie Milenia Jadran je jedinečná také způsobem technického zpracování portrétů. Jedná se o přenos originální fotografie z negativu na malířské plátno. Výsledně se portréty svým pojetím a charakterem blíží klasickým dobovým obrazům starých mistrů, malovaným olejovými barvami. Každý portrét je signován a bude doplněn stručným životopisem osobnosti.

Výstava bude v Západočeském muzeu v Kopeckéjo sadech pr veeřejnost otevřena od

  1. 6. do 21. 8. 2016, úterý až neděle: 10 – 18 hodin

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *