Informační centra v celém Česku poprvé oslaví „svůj Den“. I v Dobřanech a ve Spáleném Poříčí se na návštěvníky těší

Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) vyhlásila čtvrtek 24. října 2019 poprvé v  historii činnosti turistických informačních center (TIC) za Den turistických informačních center ČR. Stane se tak v  rámci Světového dne pro rozvoj informací a v  souvislosti s  25 lety činnosti a existence A.T.I.C. ČR (založené v  r. 1994). Cílem akce je blíže seznámit veřejnost s  činností infocenter v  České republice.

Aktivní zapojení se ke Dni TIC je ze strany turistických informačních center dobrovolnou činností, která navíc není svázaná žádnými konkrétními pravidly. Pracovníci infocenter ve čtvrtek 24. října své návštěvníky buď obdarují nějakou drobností, nebo je pozvou na znalostní kvíz, někde jim uvaří kávu nebo čaj apod. Volba nabídky, s  níž turistická informační centra do Dne infocenter přichází, je na každém jednotlivém pracovišti.

„Dle aktuálních informací se do akce zapojilo téměř 180 informačních center z ČR, a to naše je jedním z nich,” sdělují z informačního centra v Dobřanech. Pro návštěvníky tam mají připravené komentované prohlídky dobřanských kostelů – sv. Víta a sv. Mikuláše a navíc bude po celý den umožněn do obou vstup zdarma. “Ve 13:30 pokřtíme nový letáček, tzv. hledačku – questing, pro nedaleký Lesopark Martinská stěna,“ shrnuje hlavní lákadla ředitelka Kulturního střediska Dobřany, které provozuje informační centrum, Jaroslava Umnerová. „V průběhu celé provozní doby budeme mít nachystané drobné občerstvení pro příchozí a navíc obdrží každý malý dárek. Rozhodli jsme jít ekologičtější cestou, odmítli jsme balonky A.T.I.C. a máme připravené zelenobílé látkové sáčky na pečivo či zeleninu,“ doplňuje Umnerová.

V Infocentru ve Spáleném Poříčí budou mít pro hosty připravený čaj a perník, upečený v jejich pravých kachlových kamnech. Kromě toho si každý návštěvník odnese malou pozornost a pro děti je připravený ještě další speciální dárek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *