Světlo lékařům. Fakultní nemocnice Plzeň se dnes rozsvítí na podporu zdravotníkům

Budova Fakultní nemocnice v Plzni v borském areálu se dnes, v pátek 27. listopadu, rozsvítí v rámci dobročinné aktivity Světlo lékařům. Objekt bude zářit od 17 do 18 hodin jako výraz vděku a signál podpory zdravotníkům.

Na budovách nemocnic, domovů pro seniory a hospiců se od 24. listopadu do 1. prosince na podporu zdravotníků, pečovatelů, dobrovolníků a spoluobčanů zasaženými covid-19 postupně ve všech krajích Česka rozsvěcuje Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii.

Hlavním cílem této aktivity je vyjádřit zdravotníkům, pečovatelům, dobrovolníkům i všem občanům potřebnou podporu a ukázat jim, že v tom nejsou sami. Vedle symbolické podpory se zdravotníci dočkají také balíčků s velkou dávkou energie a posílení na dlouhé směny. Balíčky obsahují kvalitní pečlivě vybrané potraviny od iniciativy Energii lékařům, která pravidelně dodává energeticky hodnotné balíčky do nemocnic, doplněné o dary od členů Asociace společenské odpovědnosti.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *