IBU-Cup Evropský pohár v biatlonu se pojede u Velkého Javorského jezera

http://www.vysocina-arena.cz/images/carousel/11-695-312.jpg

IBU-Cup Evropský pohár v biatlonu 2015/2016 je stejně jako v minulé sezóně pořádán jako druhá nejvyšší soutěž po Světovém poháru. Biatlonový seriál IBU-Cup se skládá z osmi závodů, které se odehrávají na různých místech. Příští víkend (21. – 23. ledna 2016) se stane lyžařský stadion Hohenzollern u Velkého Javorského jezera dějištěm již šestého závodu této série. To, že se IBU-Cup Evropský pohár v biatlonu uskuteční v Bavorském lese, je skvělá zpráva, uvedl Herbert Unnasch, ředitel organizačního výboru Bavorský les.

Obhájce titulu v celkovém hodnocení série z minulé sezóny není mezi muži nikdo jiný než Florian Graf a mezi ženami Anna Nikulina. Nejen proto vstadili místní organizátoři vše na to, aby se mohl závod uskutečnit. Už v polovině prosince se přihlásilo přibližně 130 dobrovolníků ze 4 zemských okresů, aby pomohli s organizací tohoto biatlonového závodu. Organizátorům navíc přeje i změna počasí, která teď přišla. Díky tomu může být trasa pro závod kvalitně připravena.

Kromě toho jsou na úpravu závodní plochy použity rolby, dodané speciálně pro tuto příležitost z jižního Tyrolska. „Přípravy jsou v plném proudu“, prohlásil nadšeně Herbert Unnasch. Tento závod se uskuteční na lyžařském stadionu Hohenzollern, aby toto sportoviště ukázalo, že je dostatečně připraveno i na konání mezinárodních soutěží. Stadion se po přestavbě stal místem, které je ke konání těchto závodů více než vhodné. Závod, který se měl tento víkend odehrát v Polsku, musel být kvůli počasí přesunut do Ridnaun. „Jsme odhodláni IBU-Cup v Bavorském lese uskutečnit. K tomu nám pomáhá motivovaný tým spolupracovníků a dobrovolníků,“ sdělil Herbert Unnasch jménem všech osob podílejících se na přípravě a realizaci závodu.

Na závodě IBU-Cup je očekávána účast více než 400 sportovců a členů doprovodu z 35 států. Na programu závodu je ve čtvrtek 21.1 2016 sprint žen a mužů, v pátek 22.1 2016 stíhací závod žen a mužů a na závěr v sobotu mix štafeta a single mix štafeta.

Organizační a finanční nároky, které jsou s pořádáním takovýchto akcí spojené, vyžadují stálou a profesionální organizaci. Proto byl v červenci 2015 pod záštitou firmy ARBERLAND REGio GmbH založen nový organizační výbor Bavorský les, ve kterém spolupracují profesionálové i dobrovolníci a jehož stabilní základ představují aktivní sportovní oddíly v okolí Velkého Javoru a v Bavorském lese. Pořádání závodu IBU-Cup je pro nově vzniklý organizační výbor zárověň zatěžkávací zkouškou.   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *