Hokej – budějcký fenomén. Fanoušci a příznivci slaví 90 let od založení klubu

Jedinečná výstava pro všechny Budějčáky, hokejové příznivce a hlavně fanoušky klubu ČEZ Motor České Budějovice! Expozice vznikla u příležitosti 90. výročí založení klubu a připomíná aktéry a významné okamžiky budějckého hokejového fenoménu od samotných počátků až po současnost. Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích k tomu chystá ve své historické budově v Dukelské ulici zajímavou výstavu. Ta bude mít vernisáž 20. prosince a zpřístupněna bude až do 30. dubna příštího roku.

“Hokejový klub, který se zrodil v Českých Budějovicích počátkem roku 1928 pod názvem AC Stadion, zaznamenal v devadesátileté historii několik přejmenování a doputoval k současnému Motoru. V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropsko-asijské KHL. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představí zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, budou na výstavě k vidění unikátní dobové fotografie, filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího… Je nám ctí, že záštitu  nad výstavním projektem převzal Český hokej a prezident ČH JUDr. Tomáš Král. Děkujeme rovněž ČEZ Motor České Budějovice za skvělou spolupráci během realizace výstavy a všem ochotným zapůjčitelům,” říká autor výstavy a novinář Ladislav Lhota.

Expozice bude zpřístupněna 21. prosince 2018 a potrvá do 30. dubna 2019. Vhodná je i pro děti. Pro předem objednané školy či sportovní třídy chystáme doprovodný vzdělávací program.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *