Hlavní část Smetanoských dnů 2015 zahájí Staatskapelle Weimar v Měšťanské besedě

Po loňském úspěšném 34. festivalu Smetanovské dny se do Plzně opět vrací další ročník tohoto slavného tradičního mezinárodního mezioborového festivalu, patřícího do kalendáře
těch nejvýznamnějších kulturních událostí Plzně po více než třicet let, potřetí plně v režii Plzeňské filharmonie o. p. s.  

Hlavní hudební část festivalu zahájí slavnostním koncertem v pondělí 2. března v 19:00 h ve Měšťanské besedě v Plzni Staatskapelle Weimar, kanadská houslistka Catherine Manoukian a dirigent Stefan Solyom. Zazní Koncert D dur pro housle a orchestr Johannesa
Brahmse, patřící ke klenotům romantického houslového repertoáru. Druhou skladbou večera je Symfonie G dur, která zaujímá důležité místo v impozantním souhrnu devíti symfonií Antonína Dvořáka.

Staatskapelle Weimar, založená roku 1491, patří k nejtradičnějším hudebním tělesům světa, s jehož jménem je spojena řada věhlasných hudebníků a děl. Od počátku sezóny 2009/10 stojí v čele Deutsches Nationaltheater a Staatskapelle Weimar, jediného orchestru spolkové země Durynsko, řazeného podle německé klasifikace do kategorie A, švédský dirigent Stefan Solyom v pozici šéfdirigenta.

Vstupenky jsou dostupné na běžných předprodejních místech, na koncertech Plzeňské
filharmonie či on-line přímo na www.smetanovskedny.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *