Hejtmanství pomůže zachovat prodejny v malých obcích. Dá na to tři miliony

Tři miliony korun dá plzeňské hejtmanství v letošním roce malým obcím na pomoc se zachováním prodejen. Dotační titul Zachování prodejen v malých obcích Plzeňského kraje by měl alespoň částečně přispět malým obcím k udržení kamenného obchodu, případně zachovat či obnovit služby pojízdné prodejny na území obce.

Dotační titul „Zachování prodejen v malých obcích Plzeňského kraje 2019“ je určen výhradně obcím na částečné krytí neinvestičních nákladů na provoz prodejny, a to bez ohledu na vlastníka budovy a provozovatele prodejny.

O dotaci může požádat obec do 250 obyvatel, případně obec do 1000 obyvatel (rozšíření ve srovnání s minulým rokem – hranice byla obec do 500 obyvatel), pokud žádá o dotaci pro prodejnu, která se nachází v její části obce do 250 obyvatel. Uznatelnými náklady jsou náklady na energie, vodu (pokud je vlastníkem budovy obec), mzdové náklady prodavačky (pokud prodejnu provozuje obec), případně na příspěvek provozovateli prodejny (pokud prodejnu obec neprovozuje). Obec může požádat o dotaci na kamennou prodejnu až ve 3 svých částech obce do 250 obyvatel. Výše dotace je 50 tis. korun, pokud prodejnu provozuje obec nebo pokud obec hradí náklady na energie, v ostatních případech je max. dotace 30 tis. korun.

Tento dotační titul vyhlásil Plzeňský kraj poprvé v loňském roce, žádost o dotaci podalo 33 obcí, bylo rozděleno přibližně 1,3 mil. korun. Ve většině případů byla dotace určena na příspěvek provozovateli prodejny. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *