Objednejte si včas vodu do bazénu. Termíny závozů se rychle plní

Právě nyní, na přelomu března a dubna, je nejvyšší čas objednat si u VODÁRNY PLZEŇ a.s. cisternu a nechat si napustit zahradní bazén. Termíny závozů se totiž rychle plní, letos zejména proto, že dovolenou budeme trávit hlavně na vlastních zahradách. Bazény zaváží VODÁRNA PLZEŇ a.s. zhruba od března a aktuálně máme už asi ze 40 % obsazené termíny až do poloviny května.

Cisterna je stále oblíbenější možností, jak si zajistit v bazénu čistou a nezávadnou vodu. V první chvíli má sice člověk tendenci jednoduše roztočit vodovodní kohoutek nebo použít vodu ze studně, to má ale svá pro i proti. Veřejná vodovodní síť není pro tak velké odběry k plnění bazénů určená. Pokud totiž člověk roztočí kohoutek naplno, může dojít vlivem nárazových změn hydraulických poměrů v potrubí k uvolnění usazenin na jeho stěnách a následnému nežádoucímu zakalení vody.  A to nejen přímo v místě odběru, ale někdy i v poměrně širokém okolí. Způsob napouštění z kohoutku navíc není možno použít v lokalitách s nedostatečnou kapacitou vodního zdroje. V případě napouštění z vlastní studny se pak lidé mohou v bazénech setkat s různými nežádoucími látkami a s tím spojenou případnou likvidací chemikáliemi.

Pokud se přesto zákazník rozhodne nevyužít cisternu a bude chtít naplnit bazén přímým napouštěním z vodovodu, musí dodržovat pravidla. Je nezbytné postup konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku VODÁRNY PLZEŇ a.s. (tel. číslo 377 413 444), kde získá pokyny, jak postupovat, aby nedošlo k ohrožení kvality pitné vody u něj ani ve veřejném vodovodu. Obecně lze říci, že čas napouštění je nutné volit v nočních hodinách a zároveň platí jednoduché pravidlo rychlosti napouštění cca 10 litrů za minutu (lze jednoduše vyzkoušet na kbelíku o objemu 10 litrů). Současně si dovolujeme upozornit na nastavené denní a hodinové limity u odběratelských smluv uzavřených v souladu s platnou legislativou.

Naplnění bazénu cisternou je jistota kvality i toho, že neohrozíte odběr pitné vody ve vašem okolí. Naše cisterny disponují hadicemi 50 metrů i více a voda se tak dostane bez problému i do zahrad, kam je přívod komplikovaný. Při naplnění vody cisternou zaplatí sice zákazník vodné dle platného ceníku a dopravu, ušetří ale na stočném. Termín zavážky je nutné objednat na příslušných provozech VODÁRNY PLZEŇ a.s. e-mailem nebo telefonem a fakturu za závoz platit výhradně bezkontaktně na účet VODÁRNY PLZEŇ a.s. Při samotném napouštění bazénu je nezbytné používat ochranné respirátory.

Kontakty na příslušné provozy:

Plzeň – tel.: 377 413 442, e-mail: marta.sevcikova@vodarna.cz
Kralovice – tel.: 373 396 304, e-mail: lukas.kovar@vodarna.cz
a Nýřany – tel.: 377 931 315, e-mail: lubos.kucera@vodarna.cz

Zdroj: Vodárna Plzeň, ilustrační foto Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *