Házenkáři z Újezdu mají nové hřiště s umělým povrchem

Nejen házenkářům slouží nově v plzeňském Újezdě hřiště s umělým povrchem a osvětlením. To nahradilo již vysloužilé bývalé antukové sportoviště. Hřiště bylo rekonstruováno díky významné podpoře od Národní sportovní agentury a města Plzně.

„Hráči házené, malé kopané a nohejbalu se dočkali nového moderního hřiště s umělým povrchem. Náklady jsou 4,7 milionu korun. Nejvyšší částku získal klub od Národní sportovní agentury – 3,13 milionu korun, od města Plzně obdržel 1,235 milionu korun. Částkou 250 tisíc korun přispěl Městský obvod Plzeň 4, zbylé náklady putovaly z rozpočtu tělovýchovné jednoty,“ vysvětlil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu, a dodal: „Přeji všem sportovcům, ať jim hřiště slouží a mohou zde úspěšně trénovat a následně reprezentovat město Plzeň na různých soutěžích.“

„Mám radost, že jsme s městem a Národní sportovní agenturou dokázali najít cestu, jak společnými silami zafinancovat modernizaci hřiště v Újezdě. Je to důkaz, že neděláme rozdíly mezi centrem a okrajovějšími částmi obvodu. Místním sportovcům přeji, ať jim hřiště dělá samou radost a dobře slouží. Rekonstrukce se podle mého názoru podařila na jedničku,” řekl starosta Městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup.

„Jsme oddíl házené, který byl dříve pod tělovýchovnou jednotou Plzeň – Újezd a v roce 2024 oslavíme 60 let od našeho vzniku. Poslední rekonstrukce areálu proběhla v roce 1976. Tato letošní revitalizace areálu nám umožní pokračovat v činnosti a kvalitní přípravě sportovní mládeže i dospělých. Velice děkuji městu Plzni, Městskému obvodu Plzeň 4, Národní sportovní agentuře i všem, kteří se na rekonstrukci podíleli,“ uvedl Ladislav Nový, předseda Handball clubu Plzeň-Újezd.

Namísto původního antukového povrchu má nové hřiště kobercový povrch pro sportovní účely se vsypem křemičitého písku s výškou vlasu 18 milimetrů. Hřiště o rozměrech 43,9 x 25,5 metru je nově osvětleno čtyřmi kusy nových 12 metrů vysokých stožárů, kdy každý z nich obsahuje dvě svítidla. Výstavba zahrnovala vybudování parkoviště a příjezdové komunikace k parkovišti. Poslední fáze rekonstrukce obsahovala vybudování oplocení kolem nových hřišť, provedení sadových úprav a osazení mobiliáře. Modernizace areálu trvala celkem 6 měsíců.

„Nový povrh musí umožňovat mírný skluz noze a rotační pohyby při prudkých změnách polohy sportovce. Umělý koberec je velmi hustý. Nový povrch hřiště je proveden v ploše hřiště minulého, vlastní hřiště na házenou má 40 x 20 metrů s výběhy po podélné i příčné straně do rozměru 43,9 x 25,5 metru. Na ploše hřiště jsme provedli lajnování pro házenou, tenis a tři nohejbalová hřiště. Součástí dodávky byly sloupky pro sítě na nohejbal a tenis, dále dvě branky na házenou, respektive malou kopanou,“ doplnil Ladislav Nový.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *