Francouzský akrobatický soubor Cirque Aïtal zahájí 24. září podzimní část Sezony nového cirkusu Plzně 2015

Sezona nového cirkusu v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury uvede od 24. září předposlední zahraniční představení. Ve svém cirkusovém šapitó, které tentokrát najdou návštěvníci v Borském parku, zahraje francouzský soubor Cirque Aïtal do 1. října celkem sedmkrát představení nazvané „Pour le meilleur et pour le pire“ (česky „V dobrém i ve zlém“). Přestože hlavními protagonisty jsou pouze dva akrobaté, herci a také zakladatelé souboru Francouz Victor Cathala a Finka Kati Pikkarainen, z představení odejdou diváci s unikátními a zároveň velmi intimními pocity. “Skvělá vzdušná akrobacie, humor, jemná poetika představují největší přednosti tohoto mezinárodního páru, který tentokrát hraje na podlaze pokryté zemí,” uvádí umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman. Představení je jazykově bezbariérové a užijí si ho i rodiny s dětmi od 10 let.

Pour le meilleur et pour le pire mělo premiéru v listopadu 2011. Za zvuků autorádia při něj vtáhne dvojice akrobatů diváky do svého neobvyklého vztahu. Představení vypráví příběh dvou herců, kteří jsou neustále na cestě, v autě, smutní, veselí, prožívající radostné i smutné příhody, kde se mísí smích se slzami, rytmus s prachem a vůní benzínu. Jde o představení plné poezie, rock’n rollu a humoru. Ve spojení s neuvěřitelnou vzdušnou akrobacií je Pour le meilleur et pour le pire silnou a strhující cirkusovou podívanou.

 

Cirque Aïtal  založila dvojice Victor Cathala a Kati Pikkarainen v roce 2004 a Pour le meilleur et pour le pire je jejich druhým představením. Typické pro ně je říkat a tvořit věci jednoduše, pravdivě a přirozeně. Název souboru v oksitánštině znamená “je to tak, jak to je”.

 

Termíny: 24. (19:00), 25. (19:00), 26. (17:00), 27. (17:00), 29. (19:00), 30. září (19:00) a 1. října 2015 (19:00). Představení trvá zhruba hodinu. Vstupenky za 390 Kč pro dospělé a 195 Kč pro děti, studenty, seniory a ZTP jsou k dostání v předprodejní síti Plzenskavstupenka.cz a Eventim, osobně v Meeting Pointu na náměstí, či na místě.

 

Sezona nového cirkusu v rámci Plzně 2015 po hostování souboru Cirque Aïtal pokračuje 22. října se souborem DaeMen / Loser(s) Cirque Company a od 10. do 15. listopadu dalším francouzským souborem Akoreacro a představením Klaxon. Jeho základem je šest akrobatů, pět hudebníků a jeden splašený klavír plus špičková akrobacie.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *