Finále představí české filmy v Regensburgu

Festival Finále Plzeň míří do Regensburgu. V pátek 6. února a v sobotu 7. února 2015 budou moci návštěvníci regensburského kulturního centra Leerer Beutel zhlédnout pět
úspěšných českých filmů. Finále Plzeň se za hranice vydává v rámci projektu Plzeň 2015 a snahou této přehlídky je propagovat české filmy i samotný plzeňský festival u našich německých sousedů.

„Diváci v Regensburgu uvidí filmy oceněné na předchozích ročnících festivalu, jsou to snímky Jako nikdy, Ve stínu nebo Pojedeme k moři. Doplní je koprodukční film Viktora Tauše Klauni a oceňovaný dokument plzeňského režiséra Bohdana Bláhovce Show,“ představuje program Eva Veruňková Košařová, výkonná ředitelka festivalu Finále Plzeň.

Všechny filmy budou promítány s německými titulky a po jejich skončení bude následovat diskuze s jejich tvůrci a organizátory festivalu.

Oba únorové dny, které budou v Regensburgu patřit českým filmům, zakončí příjemný hudební zážitek. V pátek 6. února zahraje v místní městské galeriiJazz Quintet Pilsen. „Projekt vzniklý speciálně pro tento večer propojí hudebníky z Plzně, konkrétně rytmickou sekci legendárního Pilsner Jazz Kvintet, a muzikanty z Regensburgu. Repertoár zahrne jazzové standarty a několik vlastních skladeb,“ doplnila Eva Veruňková Košařová.

V sobotu 7. února vystoupí v jazzovém klubu plzeňská kytaristka, zpěvačka, textařka a skladatelka Tereza Hrubanová, která oprašuje staré kořeny blues a funky a povznáší je moderním zvukem. Velké úspěchy slaví pod jménem Elektric Lady i v Americe.

Program Finále Plzeň v Regensburgu:

Pátek 6. února 2015
18:00 film Jako nikdy
20:00 film Ve stínu
20:00 hudební vystoupení Jazz Quintet Pilsen

Sobota 7. února 2015
15:00 film Pojedeme k moři
17:00 dokument Show
19:30 film Klauni
21:30 hudební vystoupení Elektric Lady

Martina Kurfirstová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *