Festival Skupova Plzeň zahájil prodej vstupenek

Program 32. Skupovy Plzeň je kompletní – připraveno je celkem 39 představení, z toho 15 soutěžících českých profesionálních divadel a řada inspirativních představení mimo soutěž na pomezí loutkového a alternativního divadla. Nechybí ani špičkové zahraniční soubory, tentokrát z  Německa, Finska, Slovinska a Slovenska, a také představení studentů českých a slovenských vysokých škol. Vstupenky se začínají prodávat 1. května prostřednictvím sítě Plzeňská vstupenka.

Program 32. ročníku Skupovy Plzně je mimořádně pestrý a jeho spojujícím článkem je loutka napříč uměleckými žánry. Festival zahájí Mozartova Kouzelná flétna, upravená pro dva loutkáře, operního pěvce a osmičlenný komorní orchestr. Představení norimberské dvojice Voght – Torbahn na pomezí loutkového divadla, trikového filmu a grotesky slibuje unikátní zážitek. „Divák si užije Kouzelnou flétnu, ale v tak trochu miniaturní podobě. A aby dobře viděl, celé to miniaturní divadlo mu herci zvětší a promítnou na filmové plátno. Představení jsem viděl v Dánsku, lidé se tam málem potrhali smíchy. Je to skutečně povedená taškařice,“ říká Jakub Hora, ředitel festivalu Skupova Plzeň a zároveň ředitel pořádajícího Divadla Alfa.

 

Dalším německým příspěvkem bude Sibiria, nejnovější inscenace vynikající dvojice Wilde and Vogel, volně inspirovaná dílem ruského spisovatele Varlama Šalamova.

Finské divadlo Ilmatila přiveze do Plzně živé představení Muuala (Někde jinde), které spojuje tanec, nový cirkus a video animaci. Slovinské Loutkové divadlo Ljublanja bude vyprávět příběh o neobvyklém přátelství s názvem Kachnička, smrt a tulipán.

 

V programu nechybí ani sousední Slovensko, divadlo Tyjátr přiveze loutkářskou klasiku Don Šajn aneb Marnotratný syn, autorské seskupení Med a prach představí dubnovou premiéru Krása a hnus (Nezastupitelnost nepojmenovaného) a posledním slovenským příspěvkem bude inscenace Láska P. a vášeň B. nezávislé divadelní skupiny Odivo.

 

V soutěži českých profesionálních loutkářů a alternativních divadel se diváci mohou těšit na čerstvou novinku hradeckého Divadla DRAK O bílé lani, na nové představení z produkce Cirk La Putyka Biograf nebo na Západočeské divadlo Cheb a jeho inscenaci Stařec, moře a dívka. Do Plzně se chystají Divadlo Minor, Naivní divadlo Liberec, Buchty a loutky a další. Domácí Divadlo Alfa uvede v rámci festivalu tři představení: CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska, Tři mušketýři a Spadla klec.

 

Kompletní program a další informace najdete na www.skupovaplzen.cz, kde je také možné rezervovat vstupenky (odkazy na prodej jsou u anotací představení).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *