Festival minipivovarů Slunce ve skle roztočí pípy v Purkmistru podeváté

Po velmi  úspěšném osmém ročníku, na kterém se představila piva ze 73 pivovarů a v nabídce bylo přes 151 druhů točených piv na jednom místě, se můžete těšit na další pokračování setkání minipivovarů.Devátý  ročník festivalu  se uskuteční v sobotu 17. září od 13.00 hodin v Pivovarském dvoře v Plzni–Černicích. Bude se  jednat  o největší komerční akci tohoto charakteru, která je zatím  v ČR a v Evropě  pořádána. 

Festival  si za dobu své existence  získal renomé nejen doma,  ale i v zahraničí, o čemž svědčí  návštěva řady zahraničních novinářů i návštěvníků. Zajímavostí bude návštěva paní Heather Blisard z Birminghamu v Alabamě (partnerského města Plzně), která  je členkou Free Hops Organization a zastupuje  řadu minipivovarů. Kromě spolupráce s městem chce navázat navázat dialog nejen mezi partnerskými městy, ale i mezi americkými pivovary (Cahaba, Ghost Train , Red Hills, Five Points etc.)  a pivovary  zúčastněnými na festivalu.

Tentokrát se v Černicích budou čepovat piva ze 75  pivovarů. Návštěvníci tak budou moci ochutnat přes 254 značek čepovaných piv a v nabídce bude i několik desítek druhů piv lahvových. Zúčastněné pivovary nabídnou návštěvníkům i řadu svých propagačních předmětů, tácků, etiket a sklenic.  Záměrem  akce je seznámit návštěvníky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na trhu k dostání a seznámit je s pivními  styly, které  jsou v současné  době  hodně vyhledávané. Pivaři, kteří mají zájem o  nefiltrované, nepasterizované  pivo, zde budou moci ochutnat  mnoho druhů piv, od výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, ochucená, nakuřovaná, pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout v mnoha variantách.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *