Festival minipivovarů “Slunce ve skle” roztočí pípy na Selské návsi v Černicích už poosmé“

Sobota 19. září bude na návsi v Plzni-Černicích opět patřit festivalu minipivovarů nazbému Slunce ve skle. Po velmi  úspěšném sedmém ročníku, kterého se zúčastnilo 67  pivovarů a v nabídce bylo přes 151 druhů točených piv na jednom místě, se můžete  těšit na další setkání se zlatým nebo schete-li “slunečním” mokem.

Osmý ročník festivalu v sobotu 19. září začíná hodinu po poledni v Pivovarském dvoře a na přilehlé Selské návsi v Plzni–Černicích. Bude se  jednat  o největší komerční  akci tohoto charakteru, která je zatím vůbec na světě pořádána. Festival si za sedm ročníků své existence  získal renomé nejen doma,  ale i v zahraničí o čemž svědčí  návštěva řady zahraničních novinářů i návštěvníků.

Vzhledem k tomu že o účast na akci je mimořádný zájem a neustále roste počet nově otevíraných minipivovarů, budou v letošním roce stánky umístěny v prostorách dvora, na přilehlé Selské návsi a v prostorách parkoviště v Pivovarské zahradě. Návštěvníci budou moci ochutnat přes 216 značek čepovaných piv a v nabídce bude i několik desítek druhů piv lahvových.

Od 9 do 11 hodin se v sobotu v konferenční místnosti pivovaru Purkmistr uskuteční burza pivních suvenýrů.  Zúčastněné pivovary nabídnou návštěvníkům i řadu svých propagačních předmětů, tácků, etiket a sklenic.

Záměrem  akce je seznámit návštěvníky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na trhu k dostání a podat  informace o typu vařených piv.  Pivaři, kteří mají zájem o  nefiltrované, nepasterizované pivo, zde budou moci ochutnat mnoho druhů piv, od výčepních přes ležáky,  vícestupňové speciály,  ochucená, nakuřovaná, pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout…

Pozvány byly  minipivovary nejen z Plzně a okolí, ale i z přilehlých krajů, východních, severních Čech,  Moravy i Slovenska. Přihlášeno je víc než osmdesát minipivovarů. Pro návštěvníky bude jistě zajímavá i účast řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím nikde na podobné akci neprezentovaly. Oživením bude i možnost ochutnávky piv skotských,  holandských, německých, belgických a italských. Na vyzkoušení bude i produkt od nejvzdálenějšího účastníka – vietnamského pivovaru Hoavien. Pivo tam vařené je  výhradně z českých surovin, technologii pivovaru a restaurace dodala plzeňská firma LUKR INGENEERING. Soukromým vlastníkem pivovaru je Ngo Hong Chuyen, který je největší osobností v prezentaci českého pivovarnictví ve Vietnamu a má velký podíl o informovanosti vietnamského obyvatelstva o českých pivech. V současnosti provozuje pivovary Hoavien v Hanoi, Saigonu a Mui ne a rovněž restauraci Pilsner Urquell Original Restaurant, kterou sám postavil a financoval.

Pivovar Purkmistr  připravil u příležitosti 8. ročníku festivalu Slunce ve skle speciální várku festivalového piva IPA  15°, které bude naraženo z dřevěného soudku při slavnostním zahájení festivalu. Nenásilnou kulisu akce vytvoří doprovodný hudební program (skupina HIBAJ, King Swing Band) kombinovaný s pivními soutěžemi.  V návštěvnické anketě budou moci návštěvníci v závěru vyhodnotit nejlepší čepované pivo. Vstup  na akci bude i v tomto roce  zdarma. Pro návštěvníky  bude  v době konání akce posílena linka č. 13  z konečné   stanice tramvaje č. 1 ze zastávky Slovany do Černic v době od 12 dp 20 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *