Festival divadla pro děti 2022 bude v plzeňském Dialogu už za necelý měsíc

Festival divadla pro děti připravuje k příležitosti březnového Mezinárodního dne divadla pro děti a mládež spolek Histrio z.s. V Divadle Dialog v Plzni se uskuteční v termínu od 18. do 20. března.

Ochotnické divadelní spolky jsou na Plzeňsku velkým pojmem a Histrio chce tuto tradici nadále udržovat a rozvíjet. Nejen k tomu slouží právě Festival divadla pro děti. V prvním ročníku na diváky čeká šest představení od různých divadelních souborů. Při prvním představení v pátek 18. 3. se představí Hudební divadélko DINO, se kterým se můžete podívat do ZOO. V sobotu pak diváci mohou shlédnout hned čtyři představení. Dopoledne se představí divadlo Šapitó a jeho Pásmo pohádek kejklíře Honzy. A protože si chce Histrio vychovat novou generaci herců, scénáristů, režisérů, první sobotní odpolední představení patří dětem z dramatického kroužku divadla Pluto a jejich Pohádečkám. Samo Histrio se představí s pohádkou Polívka se vaří. Pokud máte rádi Divadýlko Kuba, pak jistě nebudete zklamaní z jejich Pletených pohádek. Festival pak završí nedělní představení divadla Múza se stejně sličným názvem Sněhurka.

“Snažili jsme se pro děti a samozřejmě i jejich rodiče vybrat různorodá představení, která máme ověřená a u kterých víme, že se u nich budou určitě všichni dobře bavit. Když se nás okolí ptá, které bychom doporučili, musíme říct, že všechna,” uvedla Martina Macáková, předsedkyně pořádajícího spolku Histrio.

Vstupenky mají jednotnou cenu 70K č za osobu a bude je možné zakoupit přímo na místě cca 30 minut před představením.

Program:
Pá 18. 3. 2022 – 17:00 Hudební divadélko DINO – Pojďte s námi do ZOO
So 19. 3. 2022 – 10:00 Divadlo Šapitó – Pásmo pohádek kejklíře Honzy
So 19. 3. 2022 – 13:00 Dramatický kroužek divadla Pluto – Pohádečky
So 19. 3. 2022 – 15:00 Histrio z.s. – Polívka se vaří
So 19. 3. 2022 – 17:00 Divadýlko Kuba – Pletené pohádky
Ne 20. 3. 2022 – 10:00 Divadlo Múza – Sněhurka

Zdroj: Histrio z.s.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *