Plavecký bazén v Rokycanech nemá o návštěvníky nouzi. Loni jejich počet stoupl o 12 procent

O návštěvníky nemá rokycanský plavecký bazén nouzi. V roce 2023 jej navštívilo 92 385 lidí, to je o 12 procent více než v roce 2022, kdy přišlo 82 581 lidí.

V září 2023 uplynulo od otevření Plaveckého bazénu Rokycany jednadvacet let. Návštěvnost meziročně vzrostla také v městské sauně, a to o pět procent, kdy ji využilo 3 162 lidí. Návštěvnost naopak poklesla v loňském roce na městském koupališti, a to o 9,5 procenta. Město Rokycany bude v roce 2024 pokračovat v investicích a opravách do sportovišť, především v případě získání dotace se chystá revitalizace Sportovního areálu Jižní předměstí za 50 milionů korun. Vstupné do sportovních zařízení v roce 2024 se nenavyšuje.

„Plavecký bazén funguje 21 let a návštěvnost 1,9 milionu lidí nás velmi těší. Věříme, že v letošním roce udržíme návštěvnost na loňských číslech. Velmi pozitivní trend se nám ukazuje v městské sauně, kdy nám narostla návštěvnost o pět procent,“ vysvětlil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycan.

Po téměř 20 letech technicky náročného 24 hodinového provozu se v loňském roce provedla generální oprava kotelny plaveckého bazénu. V letošním roce se v areálu plaveckého bazénu nechystají větší investice a opravy. „V letní odstávce vyměníme topidlo v potírně městské sauny, které je na konci životnosti, je ještě původní z doby otevření a funguje již 22. rokem. Od nové sezony se pak v sauně budou používat díky výměně vonné esence. Vymění se také obložení za topidlem,“ dodal Jaroslav Moravec. Finskou saunu s ochlazovacím bazénkem provozuje město Rokycany vedle plaveckého bazénu. Jedná se o samostatný objekt s vlastním vchodem.

Pro letošní rok zůstává stejná cena vstupného do sportovních zařízení města Rokycan jako v roce 2023.
Provoz sportovních zařízení je velmi náročný na spotřebu energie. Na rok 2024 jsou vyčleněny na elektrickou energii, teplo, teplovou vodu a plyn finance ve výši 24 155 000 milionů korun.

Zdroj: Město Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *