Čítanky češtiny pro zjednodušené čtení představí spolek Moje česká škola

Zajímavý počin představí ve čtvrtek 3. listopadu v přednáškovém sále Západočeské galerie Pražská 13 od 15.30 hodin spolek Moje česká škola v rámci letošního ročníku Plzeňského literární festivalu. Jedná se o čítanky češtiny pro zjednodušené čtení, které spolek připravil pro děti krajanů žijících v zahraničí. Uplatnění je ale mnohem širší. Jazyková úroveň dětí vyrůstajících ve vícejazyčném prostředí bývá jiná, než u dětí pocházejících z ryze českého prostředí.

A proto vznikla knižní edice „Čti česky“ s cílem vytvářet čítanky a další vzdělávací materiály pro zjednodušené čtení – texty připravené přímo na míru dětem žijícím v zahraničí, zohledňující adekvátní způsob čtení. Texty mohou mít i mnohem širší využití – u dětí s migrantskými kořeny, pro výuku češtiny jako cizího jazyka či u dětí s poruchami učení.

V rámci hodinového programu vám Mgr. Lenka Kropáčová krátce představí činnost spolku Moje česká škola z. s. a poté vás Mgr. Radka Polenská provede ukázkami práce s čítankami pro zjednodušené čtení a pracovními sešity – metodika je přístupná nejen ostříleným pedagogům, ale i rodičům vyučujícím děti doma.

Více na: https://www.mojeceskaskola.cz/citanky

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *