Stříbro, Kladruby, Tachov, Poběžovice, Černošín: Advent začíná bohatým programem

Rozsvícením stromečku a odhalením nového vyřezávaného betlému zahájí advent ve Stříbře v neděli 3. prosince. Doprovodný program na Masarykově náměstí je připraven od 15 hodin, vystoupí Vlasta Horváth Trio, dětský pěvecký sbor ZŠ Mánesova, na místě bude Ježíškova pošta, tvořivé dílničky, uvidíte i nový velký dřevěný betlém. K rozsvícení celé stříbrské vánoční výzdoby dojde v 17 hodin.

  • Série adventní koncertů rozezvučí Poběžovice. Jedním z nich je i Koncert pro zvon Mikuláš do kostela sv. Mikuláše ve Šitboři. V programu “Věřím v brzké lepší příští” se v neděli 3. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Poběžovicích představí Dáša Zázvůrková za doprovodu Honzy Horáčka.
  • V neděli 3. prosince od 17,30 hodin se bude konat v Tachově 1. adventní koncert sboru KOZTliveCZ. Koncert se uskuteční v klášterním refektáři – v Muzeu Českého lesa v Tachově. Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme využít předprodej v recepci muzea.
  • Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Kladrubech je naplánováno na neděli 3. prosince od 18 hodin. O půl hodiny dřív vyjde od základní školy lampionový průvod. V kulturním programu u stromečku je i společné zpívání koled.
  • V Muzeu Českého lesa v Tachově jsou od 3. prosince k vidění MUZEJNÍ BETLÉMY. Přijít se na ně můžete podívat po dobu adventu a mezi svátky v Muzeu Českého lesa v Tachově. Mimo jiné uvidíte velkoplošný betlém W. Zellera a originální pohyblivé betlémy.
  • Černošínské muzeum zahájuje o prvním adventním víkendu novou výstavu pod názvem MINI VÁNOCE. Jak už název sám napovídá, ve výstavě kromě vánočního stromečku uvidíte vitríny plné miniatur. Jde převážně o malé hračky ze sbírky Boženy Rambalové z Plzně a dekorační předměty Hany Bernhardtové z Černošína. Výstava zůstane v Černošíně až do 6. ledna 2024 a je doplněna prodejní výstavou intuitivních obrazů Renáty Zítkové z Louňové.  Otevřeno úterý, středa, pátek, sobota.

Zdroj: Destinační agentura Český les a Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *