Festival Animánie zveřejňuje program, přijede i režisérka Lichožroutů

Kompletní program zveřejnil v tomto týdnu festival animovaných filmů Animánie, jehož 11. ročník proběhne od 17. do 22. listopadu v Plzni, v prostorách Moving Station a Anděl Café. Festival nabídne největší mezinárodní soutěžní přehlídku audiovizuální tvorby dětí a mládeže v ČR. Zároveň uvede řadu unikátních filmových novinek a zajímavých hostů. Svůj premiérový film Lichožrouti představí mladým tvůrcům i veřejnosti režisérka Galina Miklínová.

„Snímek Lichožrouti vznikal přes deset let. Jeho duchovními rodiči jsou Galina Miklínová a Pavel Šrut, tedy autoři oblíbené knižní předlohy,“ řekl ředitel festivalu Animánie Jan Příhoda. „Myslím, že setkání s režisérkou Galinou Miklínovou, která přijíždí na Animánii podělit se s mladými autory o zkušenosti s animací i o zážitky z natáčení Lichožroutů, bude patřit k vrcholům festivalu.“

Animánie však nabídne mnoho dalších „vrcholných zážitků“. Vždyť do mezinárodní soutěže animovaných snímků dorazilo přes 180 děl od malých, mladých i dorůstajících tvůrců, a to nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Belgie, Chorvatska či Egypta.  „Tématem festivalu je letos Hrdina mého dětství. To se odráží i v soutěžní části,“ dodal Příhoda.

Návštěvníci festivalu si užijí také pozoruhodné workshopy a otevřené filmové dílny. Mladý animátor  Sebastián Dohnal, který spolupracuje s výrobcem oblíbených stavebnic Lego při výrobě animovaných sérií, bude s návštěvníky animovat právě snímky inspirované nejrůznějšími Legopříběhy. Známé kostičkové hrdiny si tak může oživit pod kamerou každý příchozí. V dílnách se odrazí i druhé téma festivalu Voda a my. Plzeňská lektorka rozhýbe vodní živel v rámci otevřené dílny.

Další workshopy jsou připravené pro zájemce o filmový střih nebo o animaci filmové loutky. „Malí návštěvníci by si neměli nechat ujít Lunapark filmových vynálezů,“ dodal Příhoda. „Místo na workshopech si mohou lidé rezervovat předem na stránkách www.animanie.cz.“

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *