Domažlicko, Rokycansko, Chotěšov, Blovice, Touškov a Horní Bělá dostanou 42 milionů na podporu cyklotras

Domažlicko, Rokycansko, Chotěšov a Horní Bělá dostanou uspěly v žádosti o dotaci na podporu cyklostezek a pumptrackových drah. Rada Plzeňského kraje doporučila zastupitelstvu kraje schválit rozdělení účelových dotací na podporu výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované cyklistické infrastruktury pro letošní rok. „V rámci programu bylo podáno celkem 13 žádostí měst a obcí, přičemž celkové náklady podaných projektů na výstavbu cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji představují cca 58,5 milionu korun. Celkový objem požadovaných finančních prostředků z programu pak činí cca 42 milionů korun, což je o 12 milionů korun více, než je alokace dotačního programu, která byla nastavena na 30 milionů korun,“ sdělil náměstek pro oblast dopravy Pavel Čížek.

V souladu s pravidly dotačního řízení bylo nakonec podpořeno 8 projektů, jejichž předmětem je oprava nebo výstavba dílčích úseků dálkových cyklotras v Plzeňském kraji tak, jak jsou schváleny v Aktualizaci koncepce cykloturistiky a cyklodopravy v Plzeňském kraji.

Mezi podpořené projekty patří dva projekty na výstavbu pumptrackových drah ve městech Touškov a Rokycany. A dále projekty, jejichž účelem je výstavba nebo oprava dílčích úsek“, a to: Mezinárodní dálkové cyklotrasy č. 3, kterými jsou: projekt města Horšovský Týn a obcí Chotěšov, Křenovy, Blížejov a Milavče. Dále Mezinárodní dálkové cyklotrasy č. 37, kterým je projekt obce Břasy. Dálkové cyklotrasy č. 9, kterým je projekt města Blovice a Vnitřního krajského okruhu č. 352, kterým je projekt obce Horní Bělá.

Zdroj: Plzeňský kraj, ilustrační foto

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *