Dvě kultovní komedie britských Monty Python ovládnou na Velký pátek Kino Beseda

Pouze na krátkou dobu přichází do kin dvojice kultovních komedií legendární britské skupiny Monty Python. Jejich první celovečerní snímek Monty Python a Svatý grál spatřil světlo světa téměř před padesáti lety a v pořadí další film Život Briana letos slaví 45. výročí. Oba filmy letos zpestří Velikonoce v Plzni, promítne je na Velký pátek Kino Beseda.

Kdy jindy si vychutnat téměř jedním dechem dva nejúspěšnější filmy britské komediální skupiny než na Velký pátek. Monty Python a Svatý grál svérázně a s typicky suchým a absurdním humorem adaptuje legendu o králi Artušovi, který se vydává se svým věrným sluhou a rytíři kulatého stolu na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. Film měl premiéru před 49 lety a šest členů skupiny Monty Python v něm ztvárnilo celkem 44 rolí. Na jeho výrobu údajně přispěly kapely Pink Floyd, Led Zeppelin a Genesis a stal se oblíbeným filmem Elvise Presleyho. Kino Beseda ho promítne v pátek 29. března od 17:00.

Velikonoce a zároveň 45 let od svého uvedení na plátně oslaví film Monty Python: Život Briana. Vypráví příběh Briana, který se narodil ve stejný den jako Ježíš, jen v sousední stáji. Po sérii absurdních a vtipných okolností je s mesiášem zaměňován. Film nechává zazářit každého člena skupiny Monty Python v několika rolích a přináší satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. Pomohl ho financovat skalní fanoušek Monty Pythonů George Harrison, který prý kvůli němu zastavil svůj dům i kancelář. Pro svou kontroverznost byl snímek v některých zemích, například v Irsku, Norsku nebo Itálii, zakázán. V Kině Beseda bude k vidění na Velký pátek od 19:30, hned po prvním snímku.

Na oba filmy lze přijít se zvýhodněnou dvojvstupenkou za 260 korun, nebo si vybrat jen jeden z nich za vstupné 160 korun. Obojí je v prodeji online na www.mestanskabeseda.cz i na pokladně v Měšťanské besedě.

Vliv skupiny Monty Python na zábavu bývá přirovnáván k vlivu The Beatles na populární hudbu. Zformovali se před 55 lety a proslavila je hned jejich první práce, komediální seriál pro televizi BBC s názvem Monty Pythonův létající cirkus. Ve skupině tvořili a hráli Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin.

Zdroj: Měšťanská beseda Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *