Dobré jídlo, hudbu i zábavu pro děti přináší poslední květnový víkend na památkách v Plzeňském kraji

Návštěvnická sezóna je v plném proudu a každý víkend čeká na návštěvníky plzeňských památek ve správě Národního památkového ústavu řada zajímavých akcí. Nejinak tomu je během posledního květnového víkendu. V sobotu 25. 5. patří hrad Rabí dětem, zámek Kozel zase milovníkům dobrého jídla a pití v neděli 26. 5. Na programu jsou i komentované prohlídky zámeckého parku.

Hrad Rabí
Největší hradní zřícenina v Čechách, hrad v sobotu 25. 5. patří dětem. Již 18. ročník dětského dne s názvem Rabijáda nabízí řadu soutěží a odvážných disciplín, tentokrát na téma Večerníček. „Děti si budou moci namíchat lektvary stejně jako Edudant a Francimor, vyzkoušet něco z dovedností opičky Žofky, anebo se pokusit najít ztracený klíč pana Krbce“, prozrazuje kastelán Karel Broža. „K oblíbeným disciplínám jistě bude patřit lanovka, nebo otáčecí křeslo, které si mohou vyzkoušet i někteří rodiče“, dodává kastelán Broža. Hrad bude přístupný od 9:00 do 16:00. Běžné komentované prohlídky hradu se v tento den nekonají.

Zámek Kozel
První ročník foodfestivalu Víno a jídlo na Kozlu v neděli 26. 5. slibuje nevšední gastronomické zážitky, které umocní genius loci loveckého zámku. V různých částech parku se gurmáni a milovníci dobrého vína mohou těšit na stánky s různorodým sortimentem vybraných delikates a prezentaci dvaceti tuzemských vinařství.
„V zahradě jsou vymezeny piknikové zóny pro odpočinek i dětský koutek se skákacím hradem, dílničkami a malováním na obličej“, popisuje kastelán Jan Polívka. „V rámci food festivalu jsme zařadili i oblíbené komentované prohlídky zámeckého parku, ve kterých se zájemci dozvědí vše od historie až po jeho současnost a zároveň si prohlédnou významné stromy, dřeviny i rostliny“, říká kastelán Polívka.
Vstupné na akci je zdarma. Zájemci si mohou za cenu 50 Kč zakoupit upomínkovou degustační sklenici s logem festivalu. Komentované prohlídky parku jsou zpoplatněny.

Zámek Manětín
Výstavu obrazů Radomíra Kletečky s motivy Karlových Varů, jejich nejbližšího okolí a lázeňských lesů, která je k vidění v galerii zámku Manětín až do konce května, vystřídá společná výstava herečky a výtvarnice Jany Krausové a kamenosochařů Jitky a Marcela Stoklasových. Výstava bude otevřena od 1. do 30. června v běžné otevírací době zámku, vernisáž se uskuteční 31. 5. od 17:00 19 a doprovodí ji vystoupení české bluesrockové kapely THE VILLAINS.

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *