Aquacentrum ve Stříbře bude, rozhodli v referendu občané

 

aqua
Aquacentrum ve Stříbře bude! Kromě krajských voleb se ve Stříbře uskutečnilo také referendum o stavbě krytého bazénu. Hlasování se zúčastnilo 2183 osob, což je 36,60 % osob. Lidé rozhodovali, zda krytý bazén chtějí nebo ne. Kladně se vyjádřilo 1529 oprávněných osob, což je přes 70 procent hlasujících, 521 osob bylo proti, to je je necelých 24 procent.

Samotný bazén by měl přijít na víc než 153 milionů korun. Město bude muset kvůli němu také investovat do infrastruktury, což činí dalších minimálně 25 milionů korun. Spolu s dalšími náklady se částka určitě vyšplhá přes 200 milionů korun. Jediným investorem bazénu má být město Stříbro. Vedení města chce využít ale i dotace.

aqua1

Aquacentrum by mělo mít tři celky – dráhový pětadvacetimetrový bazén, odpočinková relaxační zóna s menším bazénkem a rozsáhlé wellness centrum. Stát by mělo mezi stávající ledovou plochou a bývalým školním sadem. Podle starosty Martina Záhoře by stavba bazénu měla začít nejpozději do konce volebního období, tedy do roku 2022.

Zdroj: Město Stříbro

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *