Dobřany čeká 23. a 24. dubna maratonský víkend

Dobřany na jižním Plzeňsku budou 23. a 24. dubna žít hned dvěma maratonskými aktivitami. V sobotu se stanou zastávkou na trase Půlmaratonu Plzeňského kraje a na neděli je připraven Fotoworkshop – Laická fotografická dílna, navazující na nedávný fotomaraton.

V sobotu bude od 11:20 do 13:00 hodin na náměstí T.G.M. Fanzóna Půlmaratonu Plzeňského kraje. Její součástí budou různé zábavné aktivity pro děti a zahraje zde Rene Trossman Band. „Dobřanské náměstí leží přesně v polovině závodu, takže tu také bude občerstvovací stanice a energií sršící roztleskávačky,“ dodává ředitelka Městského kulturního střediska Jaroslava Umnerová. Skvělou atmosféru je zde možné očekávat i proto, že se Půlmaratonu Plzeňského kraje a Krajské pětky zúčastní nejméně deset závodníků z Dobřan. V souvislosti se závodem musejí zároveň řidiči počítat s omezením dopravy v ulicích Plzeňská, Školní, Mánesova, Pobřežní a Komenského a na náměstí T.G.M.

Nedělní Fotoworkshop je určen fotografům, kteří se zúčastnili nedávného fotomaratonu, ale zvána je i nejširší veřejnost. V sále Městského kulturního střediska je od 10 do 13 hodin čeká dílna zaměřená na kompozici a používání clony. „Účastníci si musejí přinést fotoaparát, klidně i mobil nebo jiné zařízení, na které fotí. Dozvědí se třeba, že kompozice může být i jiná než jen všechno uprostřed a vydají se i ven, aby si vyzkoušeli práci s clonou,“ nastiňuje Jaroslava Umnerová program dílny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *