Do Techmanie se vrací svět špionů

Do hlavní haly plzeňského Techmania Science Center se vrací zdejší nejpopulárnější expozice: Top secret. Po putování po science centrech v Česku i zahraničí přichází svět špionů a sledovací techniky zpátky na západ Čech.

Původem dánsko-belgická expozice, která hravou formou zprostředkovává například principy balistiky, daktyloskopie či kryptologie, byla v Techmanii poprvé instalována od jejích prvních narozenin, tedy od 4. listopadu 2009, do 26. června 2011. Za tu dobu ji vidělo kolem sta tisíc lidí. Poté zamířila do Ostravy a odtud se zase vrátila do Techmanie. Její poslední cesta vedla do Estonska, kde rok bavila návštěvníky science centra AHHAA!

„Přestože v naší nabídce nebyla velmi dlouho, návštěvníci se po ní stále ptali. Věříme, že jim její návrat udělá radost,“ poznamenává vedoucí marketingu Jan Štěpán. První milovníci světa špionů se do Top secret podívají v neděli 22. května. Na léto pak Techmanie chystá ucelenou nabídku Léto na hraně zákona, která propojí zážitky v Top secret s návštěvou programů v laboratořích Kriminálka TSC.

Expozice Top secret umožní návštěvníkům zúčastnit se sedmi misí ze světa tajných služeb. Pátrají třeba po táboře teroristů ukrytém v horách nebo po bombě v ministrově autě, pracují na letišti, v úřadě, na policejní stanici, v kanceláři tajných služeb i na ulici. Seznámí se se šifrováním, odposloucháváním nebo s prací se satelitními snímky, musejí se vyhnout spleti laserových paprsků, pracují s informacemi, vyhodnocují a dávají věci do souvislostí. Zkrátka jako skuteční pracovníci tajných služeb nebo postavy známé z filmů a seriálů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *