Dnes začíná festival Riversound pro začínající talenty: Vítězná kapela si zahraje v Berlíně

Vítězná kapela plzeňského festivalu Riversound si zahraje už za necelý měsíc na koncertě Reverberation v Berlíně. V Papírně Plzeň se soutěžní festival Riversound, který už čtvrtým rokem přivede na scénu nadějné začínající kapely z Plzeňského kraje, uskuteční dnes a zítra. Kromě večerních koncertů jsou po oba dny pro začínající muzikanty i širokou veřejnost připraveny přednášky na téma prezentace, light design, nahrávání či hudební teorie. After party s hosty z Německa se odehrají v Dominik Cafe. Vstup na festival je zdarma.

Na festivalu Riversound si před publikem zahraje celkem šest začínajících kapel, které byly vybrány z 16 přihlášených. Jejich živé vystoupení posoudí festivalová porota a vítězná kapela dostane jedinečnou šanci předvést své umění za hranicemi, na koncertě festivalu Reverberation v Berlíně. Zároveň získá jeden nahrávací den ve studiu Golden Hive v Praze. Zkrátka nepřijdou ani kapely na dalších dvou místech. “Kapela, která v soutěži obsadí druhou příčku, dostane možnost zahrát si na hlavní stage Pilsen Busking festu. Třetí v pořadí vystoupí rovněž před diváky v Plzni na festivalu Láskyplno,” řekl Petr Terzl, organizátor festivalu Riversound. Vítězové budou vyhlášeni v sobotu.

S německým festivalem Reverberation je Riversound propojen od roku 2020. Vítězové talentové soutěže dosud vždy hráli na akci Reverberation v Drážďanech, letos poprvé je čeká Berlín. Zástupci vítězných kapel z předchozích ročníků Iris Hobson-Mazur a David Jirka na tiskové konferenci před festivalem shodně uvedli, že díky šanci vystoupit před publikem v Německu zažili to, jak funguje prostor pro objevování nových mladých hudebních skupin. A díky festivalu dostali i možnosti vystupovat na podobných akcích i jinde v zahraničí.

Stejně jako v předchozích letech se i letos v Plzni představí hosté z Německa. Sobotní vystoupení v Papírně uzavře psychedelic rock berlínské kapely The Dharma Chain. V režii německých dýdžejů Flux Wildly a Heller than Hell se odehrají obě festivalové after party v Dominik Cafe.

“Letos připojujeme do programu také přednášky, které pomohou především mladým začínajícím muzikantům, jsou ale otevřené pro širokou veřejnost,” zve Tobiáš Mucha, produkční festivalu Riversound. Mezi přednášejícími je Ricardo Delfino – promotér a produkční DEPO2015, který se zaměří na komunikaci a PR, nebo Přemysl Haas – mistr zvuku, majitel nahrávacího studia Pyha, který bude mluvit o nahrávání a postprodukci. Dlouholetý osvětlovač a light designer kapely Mandrage Tomáš Karban seznámí návštěvníky festivalu s pódiovou prezentací a light designem a Matěj Šolc, multiinstrumentalista a konzervatorista, představí zajímavosti a logiku hudební teorie.

Zdroj: Daniela Vítová – tiskový servis, snímky z předchozích ročníků

 

Riversound 2023_ PROGRAM

Pátek 18.8.

přednášky–Papírna Café, Zahradní 173/2
16:45 Přemysl Haas – nahrávání a postprodukce
17:45 Ricardo Delfino – PR a komunikace

koncerty–Papírna galerie, Zahradní 173/2

19:00 LSHS (soutěžní kapela)
20:10 KINOTAJ (soutěžní kapela)
21:20 THOTAL & MW (soutěžní kapela)
22:30 PEELERS

after party–Dominik Cafe, Dominikánská 281/3
Heller than Hell
Flux Wildly

Sobota 19.8.

přednášky–Papírna Café, Zahradní 173/2

16:45 Matěj Šolc – zajímavosti a logika hudební teorie
17:45 Tomáš Karban – pódiová prezentace a light design

koncerty–Papírna galerie, Zahradní 173/2

19:00 SQUARED CIRCLES (soutěžní kapela)
20:10 INFLUS (soutěžní kapela)
21:20 CHINA SOUP (soutěžní kapela)
22:30 DHARMA CHAIN

after party–Dominik Cafe, Dominikánská 281/3
Heller than Hell
Flux Wildly

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *