Krajským předsedou ODS je opět Martin Baxa, na hejtmana bude kandidovat Jan Šašek z Rokycan

Delegáti krajského sněmu ODS se shodli, že v čele krajské ODS chtějí i nadále dosavadního předsedu Martina Baxu, potvrdili tak nominace členské základny napříč krajem. “Budu pokračovat v propojování ODS na místní úrovni s vrcholnou politikou, abychom navázali na tradičně nadprůměrné výsledky naší strany v Plzeňském kraji,” uvedl čerstvě zvolený předseda krajské ODS Martin Baxa. Ten byl zároveň nominován na místopředsedu celostátní ODS. Delegáti také podpořili premiéra Petra Fialu na předsedu ODS. O jejich zvolení rozhodne kongres plánovaný na duben nadcházejícího roku.

Ze sněmu vzešel také lídr kandidátky do nadcházejících krajských voleb. Krajskou kandidátku ODS povede Jan Šašek, který je krajským i rokycanským zastupitelem. Zároveň podniká, když provozuje vlastní kavárnu a krámek s regionálními rukodělnými produkty v Rokycanech. „Z vlastní zkušenosti vím, že pro úspěch – nejen ve volbách – je zásadní kontakt s lidmi, silný tým a spolupráce. Kraj není jednolitý, každý jeho kout je odlišný, od Sušicka, přes Tachovsko až po Rokycansko. Pro pochopení a řešení problematiky jednotlivých regionů, ať už jde o dopravu, školství či zdravotnictví, je zásadní kvalitní komunikace,” řekl lídr krajské kandidátky Jan Šašek, který hodlá dovést ODS zpět do vedení kraje, přičemž chce zúročit své dosavadní zkušenosti nejen z politiky, ale i z profesního a osobního života.

Za Plzeňský kraj byl na kandidátku do Evropského parlamentu navržen Michal Sedláček, kandidát s bohatými zkušenostmi na diplomatickém poli, který působil mimo jiné coby generální konzul v Kalifornii. „Považuji se za konzervativce, ti jsou však aktuálně v Evropském parlamentu v menšině. Věřím, že i my – díky silnému týmu a kvalitnímu programu založeném na konzervativních hodnotách – poměry obrátíme a získáme naopak většinu,” uvedl zvolený kandidát do Evropského parlamentu Michal Sedláček a dodal, že dle jeho názoru by Evropská unie měla být společenstvím, které se spojuje tam, kde je přidaná hodnota, v ostatních oblastech by měl být zachován princip subsidiarity.

Zdroj: ODS Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *