Divadlo ALFA přidává představení Spadla klec! s novou držitelkou Ceny Thálie Blankou Josephovou-Luňákovou

Herečka Blanka Josephová Luňáková, která 28. března získala Cenu Thálie 2014 za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla, exceluje v nové inscenaci svého domovského Divadla ALFA „Spadla Klec! aneb První případ podporučíka Vitáska“. Dubnové večerní představení této inscenace už je téměř vyprodané, pro velký zájem se proto vedení ALFY rozhodlo přidat další večerní představení 18. května.

„Novinku Spadla Klec!, která je poctou detektivnímu žánru, hrajeme v divadelním klubu, kde je menší kapacita. Zájem nás velmi potěšil a rádi bychom, aby se na všechny dostalo. Březnová premiéra sklidila velký úspěch, diváky mimo jiné pobavilo, že autoři zasadili děj hry do plzeňské borské věznice,“ říká ředitel Divadla ALFA Jakub Hora.

Na vynikajícím přijetí hry má velkou zásluhu celý tvůrčí tým pod vedením hostující režiséra
Jakuba Vašíčka, který je zároveň i jedním ze spoluautorů. On a jeho kolega Tomáš Jarkovský stvořili hlavního hrdinu majora Vitáska, ctihodnou legendu plzeňské kriminálky. Ten ale nebyl vždycky váženým kriminalistou, protože i on kdysi začínal a začátky to věru nebyly jednoduché.

Jako mladý podporučík si prožil křest ohněm, když musel řešit velmi zapeklitý případ. A tento případ teď znovu ožívá na improvizovaných prknech kulturní místnosti Věznice Plzeň – Bory, kde ho jako dárek oblíbené legendě ve svém volném čase a pod vedením osvíceného vychovatele secvičili sami trestanci…

Česká premiéra této hry se uskutečnila v Divadle ALFA 16. března 2015 a spolu s Blankou Josephovou-Luňákovou v ní uvidíte Milana Hajna, Petra Borovského a Roberta Kroupara.Inscenace je určena žákům 4. – 7. ročníků ZŠ a dospělým divákům.

Daniela Vítová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *