Divadelní léto redukuje program, místo čtyř repríz inscenace „Romeo a Julie“ se budou hrát jen dvě

Patnáctý ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem ruší dvě závěrečná představení hlavního programu. Reprízy inscenace „Romeo a Julie“, která měla na Divadelním létě premiéru v loňském roce, se budou hrát pouze ve středu 20. 7. a ve čtvrtek 21. 7. Představení, která se měla uskutečnit v pátek 22. 7. a v sobotu 23. 7., se ruší.

Letošní novinka „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ se na festivalové scéně na náměstí Míru hraje beze změny až do soboty 16. 7. Zůstává také závěrečný doprovodný program, večer „Slam Poetry All Stars“, který se uskuteční v pondělí 25. 7.

„Ke změnám v programu jsme bohužel museli přistoupit z ekonomických důvodů. Návštěvnost festivalu nedosahuje čísel, na která jsme byli zvyklí v době před covidem, a proto jsme se rozhodli zrušit dvě víkendová představení inscenace „Romeo a Julie“. V programu stále zůstávají termíny ve středu 20. 7. a ve čtvrtek 21. 7., o které byl větší zájem,“ uvedla ředitelka festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem Marcela Mašínová. Divákům, kteří už si zakoupili vstupenky na zrušená představení, bude nabídnuto řešení prostřednictvím platformy GoOut. „Za způsobené komplikace se divákům omlouváme,“ řekla Marcela Mašínová.

Divadelní léto pod plzeňským nebem patří už 15 let k největším českým open air divadelním festivalům. Umělecký tým, ve kterém se potkávají plzeňští profesionální herci s kolegy z Prahy a dalších měst, tvoří každý rok jednu činoherní inscenaci ušitou na míru městu Plzni. Festival vždy uvádí premiéru a kolem deseti představení nové inscenace. Součástí programu bývají také reprízy inscenace z roku předcházejícího a doprovodný program, zaměřený na mladé umělce a diváky.

V letech před pandemií se návštěvnost Divadelního léta pohybovala kolem 9 000 diváků a představení byla často vyprodaná. V obou covidových letech se festival podařilo s omezeným programem udržet. „Letos jsme očekávali, že se diváci vrátí. Bohužel, i když na letošní novinku „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ máme skvělé ohlasy, obsazenost hlediště se pohybuje pouze kolem 50 procent,“ uvedla Marcela Mašínová.

Festival začal doprovodným programem už 19. 6. Premiéra komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ se odehrála 2. 7. a představení se skvělou  Dianou Tonikovou v roli Burkeho a Milanem Šteindlerem jako vdovou Outěchovou pokračují na náměstí Míru každý večer až do soboty 16. 7. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě, v pokladně u vchodu do areálu na náměstí Míru, vždy ve dnech, kdy se hraje, od 19:30. Stejným způsobem si diváci mohou zakoupit i vstupenky na dvě stávající představení „Romeo a Julie“ (20.7. a 21. 7.) v podání pražského Spolku Kašpar, s charismatickým Janem Zadražilem v roli Kapuleta a s dobovou hudbou kapely Krless.

Zdroj: Daniela Vítová – tiskový servis

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *