Sokol Martin Mužík sestřelil Čínu! Čeští baseballisté získali na World Baseball Classic historicky první vítězství

Ve čtyři ráno vstává fakt málokdo. Ve čtyři ráno na přenosy baseballového mistrovství světa – World Baseball Classic – z Tokia vstávají jen skalní fandové. Hned napoprvé to ale stálo za to!

České baseballové “Kokosy na sněhu“ porazili stokrát lidnatější Čínu 8:5 a připsali si poprvé v historii českého baseballu body ve finálové sérii WBC, která je neoficiálním mistrovsvím světa, nebo spíše baseballovou olympiádou, protože se pořádá obvykle jednou za čtyři roky!

Čína byla papírově ze všech čtyř baseballových velikánů ve skupině nejlépe hratelná. Naši zaslouženě vedli, skvěle házeli i pálili, na konci šesté směny to bylo růžových 4:1, ale stačila smolná sedmá směna a hráči Říše středu otočili na 4:5. Tohle jsou ale situace pro nejlepšího pálkaře loňské Extraligy a tahouna Sokola Hluboká Martina Mužíka. Podobně jako vloni v září v rozhodujícím utkání kvalifikace v Regensburgu poslal náš tým do Japonska dvoubodovým homerunem „na poslední chvíli“, tentokrát zatloukl čínský výběr v deváté směně dokonce tříbodovým homerunem až na tribuny! Ať žije hlubocká basebalová škola a její žák, ať žije „Můža“!

V sobotu 11. března od 11 hodin našeho času čeká naše hráče nejlepší tým současnosti Japonci, v neděli od 4 ráno neméně skvělá Jižní Korea a přehlídku světových top soupeřů zakončí v pondělí od 5 ráno duel ČR – Austrálie, kde Martin Mužík přes zimu působil. Tak si to pusťte, baseball je krásný!

David Šťastný

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *