Léto vítají v sobotu v zoo pohádkovou stezkou a Květinovou dívkou

K uvítání kalendářního léta připravila Zoologická a botanická zahrada města Plzně v sobotu 22. června tradiční pohádkovou stezku. Program nachystaný na dopoledne i odpoledne – od 10 do 17 hod. – si užijí především menší děti. Stezka začíná u hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi a povede k expozici tučňáků. Zde bude čekat na její úspěšné účastníky odměna v podobě vlastní zoo měny směnitelné v restauraci Kiboku a v bufetu na konci stezky.

Pohádkovými bytostmi jsou letos bájné bytůstky spojené s jarem a létem. Zajímavým soutěživým a hravým způsobem představí zájemcům radosti i nástrahy léta, pozvou je na výlety, k vodě, do říše léčivých bylin a třeba s nimi prožijí i něco dosud nepoznaného. Stezky se ujaly studentky Církevní základní a střední školy v Plzni.

Ve 14 hodin začne před Tropickým pavilonem II. ročník obnovené soutěžní Květinové dívky. Jedná se o soutěž pro děvčata ve věku od 14 do 17 let s řadou disciplín. Vedle šance nasadit si zlatou korunku čekají na celkem čtyři nejlépe hodnocené dívky zajímavé ceny v čele s exkluzivními zážitkovými výhrami. O třech rozhodne porota, o čtvrté návštěvníci. Jednotlivé soutěžní úkoly bude prolínat bohatý kulturní a osvětový doprovodný program. Hlavními pořadateli akce jsou plzeňský salon Magnolie Lenky Heindlové, Sdružení IRIS a Zoologická a botanická zahrada města Plzně.
V porotě zasednou významné osobnosti – politici, úspěšní podnikatelé či fotograf. Oficiální záštitu nad Květinovou dívkou 2024 převzali 1. náměstek hejtmana Plzeňského kraje Petr Vanka a náměstkyně plzeňského primátora Lucie Kantorová.

Sdružení IRIS je současně v sobotu 22. června spolupořadatelem tradičního celodenního setkání u pramene Střely v Prachometech nedaleko Toužimi v Karlovarském kraji. Takže další tip na příjemně strávenou sobotu.

Zdroj: Zoo Plzeň, ilustrační foto z loňského ročníku Květinové dívky

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *