Disastrous: Apokalypsa očima dětských tanečníků

V sobotu 14. a v neděli 15. října uvede divadlo Alfred ve dvoře ojedinělý projekt Disastrous, ve kterém mají hlavní slovo dětští tanečníci. Autorská inscenace rakouské taneční skupiny SILK Fluegge, za kterou stojí uznávaná choreografka SilkeGrabinger, nabízí originální katastrofické scénáře směřování naší společnosti. „Věřím, že v těžkých časech máme poslouchat názory našich dětí. Zatím jejich životy řídíme my, ale brzy bude naše budoucnost právě v jejich rukou. Proč jim nedat šanci vyjádřit se, jak lze řešit naše problémy?“ vysvětluje umělecký ředitel divadla Alfred ve dvoře Ewan McLaren.

 Rakouská performerka SilkeGrabinger, která na sebe v Česku výrazně upozornila na loňském festivalu Bazaar divadla Alfred ve dvoře, připravila se svou taneční skupinou SILK Fluegge ojedinělý projekt založený na dialogu tří zahraničních profesionálních tanečníků a tří českých školáků. „Disastrous vychází z očekávání velké katastrofy. Zdá se mi, jako bychom se všichni upínali k momentu, kdy společenské bezvětří rozetne nějaká pohroma. Představuji si, že takový zlom může nejdříve vést k chaosu, ale zároveň může znamenat příležitost k edefinování naší budoucnosti. Chaos je tvůrčí moment. V představení Disastrous se snažíme skrze spolupráci s dětmi zaujmout k budoucnosti pozitivní postoj,” říká k inscenacirežisérka SilkeGrabinger. V představení postaveném na mezigeneračním dialogu, jsou si hlasy dospělých i dětí rovny. Z počátku nevinná dětská hra se promění v temnou katastrofickou předtuchu, kterou umocňuje silný hudební doprovod.

SILK Fluegge je rakouský umělecký kolektiv, který se zabývá současným tancem. Jejich práce zahrnuje představení v klasických divadlech, intervence do muzejních sbírek a veřejného prostoru, ale také uměleckou a kulturní mediaci. Dlouhodobě se zaměřují na umělecké projekty z oblasti tzv. urbancontemporarydance s důrazem na podporu mládeže.

Divadlo Alfred ve dvoře se představením Disastroussnaží naplňovat vytyčenou dramaturgickou koncepci „umělecké laboratoře“. Inscenace se hraje v češtině a je vhodná pro dospělé i pro diváky od 10 let.

 

Režie, koncept, choreografie: SilkeGrabinger

Produkce, asistentka choreografie: Olga Swietlicka

Dramaturgická spolupráce: Angela Vadori

Světelný design: Jan Derschmidt

Kostýmy: BiancaFladerer

Tanečníci a performeři: Michaela Hulvejová, Matej Kubuš, JercaRožnik Novak, Ester Táchová, Dorota Gůrová, KirillChandlerRumyantsev

Web: www.alfredvedvore.cz/cs/program/disastrous

Premiéra: 8. 6. 2017, Alfred ve dvoře (Františka Křížka 36, Praha 7)

Reprízy: 14. 10. 2017 od 17h a 15. 10. 2017 od 19h, Alfred ve dvoře (Františka Křížka 36, Praha 7)

Poděkování/Podpora: Linz Kultur, Land Oberösterreich a BKA, Motus, z. s.

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *