Cyklisté se dočkají dalšího úseku trasy RT3 kolem Klabavy v Rokycanech

Mezinárodní cyklotrasa RT3 v části od Klabavy (křížení se silnicí II/2327) k dálničnímu mostu u Rokycan dozná velkých změn. Úsek se promění v cyklostezku a plynule naváže na už existující cyklostezku od dálničního mostu do Rokycan.

Stavební úpravy financuje dobrovolný svazek obcí Horní Berounka, povodí Klabavy za přispění dotace od Plzeňského kraje a Integrovaného regionálního operačního programu – ITI Strategie plzeňské metropolitní oblasti.

Součástí stavby je kompletní výměna povrchů a podloží v délce 1,5 kilometru, stavební úpravy se týkají také napojení účelové komunikace na silnice III/2327 u Klabavy a v neposlední řadě dojde k novostavbě stezky pro chodce a cyklisty podél silnice III/2327 v délce 38 metrů. Díky vzniku cyklostezky se zvýší bezpečnost cyklodopravy pro všechny účastníky, a tím zkvalitní a doplní stávající infrastruktura pro cyklisty v Plzeňském kraji.

Stavební práce s sebou nesou i nepříjemnosti, a to v podobě částečného omezení provozu a později i úplné uzavírky, která skončí v polovině listopadu. Přesný termín se zájemci dozví na tabulích u cyklostezky před začátkem uzavírky.

Zdroj: rokycany.cz – Tereza Maixnerová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *