Na kole(ch) nově z Koterova do Božkova a z Luční k Boleváku. Přibyly další úseky cyklostezek

Plzeň stále rozšiřuje síť cyklostezek. Nový úsek cesty pro cyklisty město vybudovalo v Koterově, další pak upravilo na Roudné na trase z Luční ulice k Boleveckému rybníku u pivovarských studní. Cílem projektů je zlepšit propojení městských částí a lidem, kteří využívají kolo jako dopravní prostředek, zlepšit podmínky při cestování.

Cyklistů v dopravě přibývá a radnice se na situaci snaží reagovat. Proto buduje infrastrukturu u hlavních tahů, ale také na místech, která jsou cyklisty a chodci často vyhledávána nejen ve volném čase, ale třeba také při cestě do zaměstnání.

Město tak letos na podzim vybudovalo nový úsek cyklostezky za mostem přes řeku Úslavu v Koterově směrem do Božkova. Celková délka upravované trasy je téměř 1200 metrů a cesta získala nový asfaltový povrch. Jedná se o smíšenou stezku pro chodce a cyklisty. Tento úsek doplnil systém cyklostezek tzv. greenways a zkvalitnil podmínky pro dojezd obyvatel do práce, škol či za službami. Cílem stavby bylo rovněž v úseku Koterov – Božkov zkvalitnit propojení městských obvodů a sídel na východ od Plzně směrem na Městský obvod 2 – Slovany a centrum města Plzně a zvýšit tak podíl cyklodopravy na přepravním výkonu.

Stavební práce, které trvaly dva měsíce, vyšly na téměř 6 319 000 korun, přičemž Plzeň získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu Infrastruktura pro cyklistickou dopravu přes 5 315 000 korun.

Další novinkou jsou úpravy na cyklotrase z Luční ulice na Roudné k Boleveckému rybníku v úseku u pivovarských studní dlouhém téměř 600 metrů, který také získal nový asfalt. Zrekonstruována byla polní cesta od přejezdu přes horkovod až po napojení na pozemek Plzeňského Prazdroje. Po jedné straně cyklostezky bylo vysazeno 43 stromů, olší a dubů. Celková cena stavebních prací činí 3 073 000 korun.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *