Borské ulice v Plzni bude čtyřproudová, zatím je doprava v místě omezena

Borská ulice v Plzni se výrazně mění. Už za pár týdnů ale začne sloužit po novu – se čtyřmi dopravními pruhy. Zatím se staví, řidiči musí počítat s omezeními. V těchto dnech začala druhá etapa projektu nazvaného Rekonstrukce Borská s křižovatkou Belánka v Plzni, doprava je proto odkloněna přes okolní komunikace. Objízdná trasa vede pro osobní vozidla ulicemi Hálkova, Břeňkova, Thámova a pro nákladní automobily ulicemi Klatovská třída, Sukova a Folmavská.

 

Rekonstrukce Borské ulice je letošní největší investiční akcí magistrátního odboru investic na území města Plzně. Stavební práce v hodnotě téměř 39 milionů korun včetně DPH provádí společnost EUROVIA CS. Rozděleny byly do šesti dílčích navazujících etap, první z nich je již skončena a nyní probíhá druhá. Úpravy ovlivňující dopravu potrvají do prosince 2015.

 

„V rámci stavebních prací dojde k rozšíření komunikace v Borské ulici, budou také upraveny navazující křižovatky, zrekonstruovány chodníky včetně přeložek dotčených inženýrských sítí. Nově bude vybudováno trolejové vedení v Borské ulici, konkrétně v úseku Klatovská až Koperníkova,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Vzhledem k rozsahu akce město předem informovalo dopisem všechny majitele přilehlých nemovitostí, o trpělivost prosí i další občany Plzně i mimoplzeňské, zejména pak řidiče.

„Práce byly naplánovány s ohledem na dopravní vytíženost místa. Jsme si plně vědomi toho, že omezení dopravy v tak frekventované oblasti může způsobit komplikace. Uděláme vše pro to, abychom tyto vlivy zmírnili,“ uvedl Jan Muzika, ředitel závodu Plzeň, EUROVIA CS.

První etapa začala v březnu, její součástí byla rekonstrukce vodovodu v úseku mezi Klatovskou a Němejcovou ulicí. V souvislosti s těmito pracemi byla zrušena parkovací stání v místě pásu přiléhajícím k železniční trati, jinak ale úpravy dopravu v oblasti neovlivnily.

Součástí druhé etapy, jež odstartovala 13. dubna a potrvá do 15. května jsou rekonstrukce kanalizace, připojení vodovodu i práce na dotčené komunikaci.  Uzavřen je úsek od Klatovské po Němejcovu ulici, doprava byla odvedena. V těchto dnech startuje frézování vozovky. „Co se týká linek MHD, tato etapa se jich téměř nedotkne, jen je o zhruba 100 metrů posunuta jedna trolejbusová zastávka ve směru na Borská pole. Uzavírka ale ovlivnila meziměstské linky, ty na Centrální autobusové nádraží nepojedou ulicemi U Trati a Borskou, ale za Mostem Milénia odbočí Prokopovou ulicí, poté Americkou a Tylovou,“ uvedl David Malán z odboru investic magistrátu.

 

Další etapy budou následovat. Třetí je v plánu od 16. května do 30. června, čtvrtá od 1. července do 24. srpna.  V době od 1. července do 24. srpna bude pro individuální dopravu uzavřena klíčová křižovatka oblasti, a sice křižovatka Němejcova – Koperníkova – Borská. Pracovat se bude i na úseku mezi Němejcovou a Chelčického ulicí, tedy ve směru k Techmania Science Center.  V termínu od 1. do 24. srpna dojde k omezení provozu v křižovatce Němejcova – Borská i pro MHD. V tomto období bude navěšováno nové trolejové vedení do křižovatky Němejcova – Borská – Koperníkova a provoz linky č. 16 zajistí hybridní vozy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *