Fakultní nemocnice omezuje operace a otevírá urgentní příjem v bývalé vojenské části

Fakultní nemocnice Plzeň muselo kvůli zvyšujícímu počtu pacientů s covidem přistoupit k režimovým opatřením. „V pondělí 8. listopadu jsme opět otevřeli v Interním pavilonu č. 54, v areálu bývalé vojenské nemocnice, urgentní interní příjem, kam směřují k ošetření všichni pacienti s interními či plicními obtížemi nebo s podezřením na covidovou nákazu,” uvedl ředitel nemocnice Václav Šimánek. Ve vstupní části Interního pavilonu je triáž, která určí směrování pacienta.

Specializované pracoviště s nepřetržitým provozem v pavilonu 54 se poprvé otevřelo při loňské podzimní covidové vlně 15. října, do běžného provozu se vrátilo díky příznivé epidemiologické situaci na konci dubna letošního roku.

Pavilon č. 10 II. interní kliniky v borské části FN tímto krokem pozastavuje činnosti akutní příjmové ambulance. Odborné specializované ambulance, včetně náběrové, běží ve standardním provozu. 

Covidová opatření zasáhla i proces plánovaných operací. „Bez omezení běží operativa akutní, onkologická, ortopedická (hlavně kloubní náhrady), kardiochirurgická a zčásti i neurochirurgická. Realizovány jsou nadále i robotické operace,” říká Václav Šimánek. Ostatní plánované výkony jsou z části omezené.

“Jsme si vědomi dlouhých čekacích dob na některé plánované zákroky, děláme opravdu maximum, abychom omezili provoz nemocnice co nejméně,“ dodává ředitel. Veškerý ambulantní provoz ve FN Plzeň běží v normálním režimu.

I nadále ve FN platí plošný zákaz návštěv, s výjimkou návštěv pacienta v terminálním stadiu nevyléčitelného onemocnění, dětských pacientů a doprovodu rodiček, vždy s povinností doložení bezinfekčnosti.

Zdroj: FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *