Benešova základní škola slavnostně otevřela opravené hřiště. Sloužit bude i veřejnosti

Nejen žáci Benešovy základní školy už mohou sportovat na opraveném hřišti. Město Plzeň na rozsáhlou opravu více než dvacet let starého sportoviště poskytlo dotaci ve výši 750 tisíc korun. Celkové náklady se vyšplhaly na 1,6 milionu korun. Hřiště bylo slavnostně otevřeno v úterý 29. září 2020.

Nejen žáci Benešovy základní školy už opět mohou sportovat na hřišti u školy. Sportoviště si může totiž pronajmout i veřejnost a lidé z okolí školní hřiště k pravidelným aktivitám využívají. Aby dětem ani dospělým pohyb nechyběl, přispělo na opravu hřiště i město Plzeň. Rekonstrukce proběhla během prázdninových měsíců, takže teď už je sportoviště opět připravené k užívání.

„Za více než dvacet let pravidelného využívání žáky či nájemníky a vlivem povětrnostních podmínek došlo v určitých místech k vydrolení horní vrstvy povrchu. Dalším problémem byl vznik puklin a v některých místech i propad povrchu. Rekonstrukce povrchu byla nevyhnutelná, neboť by se postupem doby stalo hřiště nezpůsobilé provozu z hlediska bezpečnosti,“ vysvětlila ředitelka Benešovy základní školy Iveta Žižková. Dodala, že v možnostech školy nebylo zaplatit celou rekonstrukci ze svého rozpočtu. O podporu škola nejprve žádala z krajského dotačního programu Podpora vybudování a modernizace sportovišť v roce 2020, nebylo jí ale vyhověno. Podporu pak našla u svého zřizovatele – města Plzně.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *