Festival Riversound se v pátek a v sobotu odehraje U Ježíška

Celkem šest kapel, které se probojovaly do finále 5. ročníku talentové soutěže, zahraje spolu s hosty z Německa v pátek 5. a v sobotu 6. července na Festivalu Riversound v Plzni. Vítěz získá jedinečnou příležitost předvést svoje umění v zahraničí, na partnerské akci Reverbaration v Berlíně. Navíc vyhrává i jeden den v nahrávacím studiu. Riversound se poprvé koná pod hvězdami, z prostoru Papírny se letos přesouvá na nedalekou louku U Ježíška, na břehu řeky Radbuzy. Po oba dny se začíná v 17 hodin a vstup je zdarma.

Za Festivalem Riversound stojí parta nadšenců z Plzně, kteří mladým talentům umožňují vystoupení před publikem i před odbornou porotou. Díky úspěšné mezinárodní spolupráci a podpoře Česko-německého fondu budoucnosti může festival každý rok vítěze soutěže vyslat za hranice republiky. Kapela, která se letos umístí na první příčce, získá jedinečnou příležitost vystoupit na berlínském festivalu Reverberation a k tomu také jeden den v renomovaném pražském nahrávacím studiu Golden Hive. Kapela na druhém místě bude moci zahrát na akci Tajný Desk v produkci plzeňského spolku Láskyplno a na Pilsen Busking Fest. Třetí umístěný bude pozván na akci Tajný Desk, kde získá živou nahrávku své kapely.

O přízeň odborné poroty i publika se letos utkají kapely Sun Apollo, China Soup, Cold Venus Revisited a Skotační Kulomet a dva sólové projekty Marley Wildthing a Mad Velvet. “Šest finalistů vybírala porota bodovým systémem z více než dvou desítek přihlášených. Na pódiu zazní post-punk, psychedelic rock, new wave, synth rock, prog rock nebo fusion,” uvedl produkční Festivalu Riversound Tobiáš Mucha. Hosty budou Rosenthals a německá kapela Go Mahhh. A v režii německých DJs Flux Wildly a Heller than Hell se odehrají obě festivalové after party v music baru MōōVEMENT.

Součástí festivalu je letos rovněž pokračování Riversound Academy, která začínajícím muzikantům pomáhá po technické stránce. “Ve spolupráci s firmou Prolight a Avolites jsme 3. června uskutečnili workshop s konzolemi Avolites pro osvětlovací techniku,” doplnil Tobiáš Mucha.

RIVERSOUND V. Poprvé pod hvězdami!
5. – 6. 7. 2024 – U Ježíška, vstup zdarma

Riversound 2023
After movie: RS IV (2023) AFTER MOVIE
fb: www.facebook.com/riversound_festival_cz
ig: www.instagram.com/riversound_festival
yt: www.youtube.com/@riversoundfestivalplzen2262

Riversound 2024_ PROGRAM

Pátek 5. 7.

koncerty–louka U Ježíška
• 17:00: Mad Velvet
• 18:10: Sun Apollo
• 19:20: China Soup
• 20:30: Go Mahhh (DE)
afterparty– MōōVEMENT
• 22:00 Heller than Hell, Flux Wildly
Sobota 6. 7.

koncerty–louka U Ježíška
• 17:00: Marley Wildthing
• 18:10: Cold Venus Revisited
• 19:20: Skotační kulomet
• 20:30: Rosenthals
afterparty– MōōVEMENT
22:00 Heller than Hell, Flux Wildly
vstupné zdarma!

Daniela Vítová, foto Klára Mojová a Gabriela Homolová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *