Magistrát nabízí na úřadech roušky v bezobslužných prodejních automatech

Magistrát města Plzně nově nabízí prodej roušek a jiných ochranných pomůcek, a to ze specializovaných bezobslužných prodejních automatů. První automat, jenž nabízí pouze ochranné pomůcky, slouží občanům na klientsky nejvytíženějším pracovišti na náměstí Republiky 16, které je sídlem agendy občanských průkazů a cestovních dokladů. Roušky nabízí také automat na pracovišti dopravně správních agend v  Koterovské 162.

Od začátku šíření pandemie koronaviru plzeňský magistrát velmi dbá na ochranu zdraví klientů a svých zaměstnanců. Provádí zvýšenou dezinfekci prostor úřadů, v  každém vstupu magistrátní budovy je umístěn stojan s  dezinfekcí, na přepážkových pracovištích jsme instalovali plexiskla oddělující zaměstnance od klientů, zajišťuje střídání pracovníků tak, aby byly zajištěny vždy jednotlivé agendy, do budov není možné vstoupit bez ochrany dýchacích cest, společné prostory a čekací haly jsou po skončení provozní doby dezinfikovány germicidními lampami.

„Do budovy na náměstí Republiky 16, kde si občané vyřizují občanské průkazy a cestovní doklady a zároveň se jedná o naše pracoviště s  největším klientským vytížením, jsme nově instalovali ve vstupním prostoru budovy specializovaný bezobslužný prodejní automat, kde si občané mohou zakoupit ochranné hygienické pomůcky. Automat umožňuje pouze bezhotovostní platby,“ uvedl Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně.

V  automatu je možné si zakoupit třívrstvou roušku v  balení po dvou kusech za 40 korun, nanoroušku v  balení po dvou kusech za 60 korun nebo tzv. safety pack obsahující rukavice, roušku a dezinfekční ubrousky za sto korun.

„Odbor vnitřní správy Magistrátu města Plzně plánuje instalaci těchto bezobslužných prodejních automatů postupně rozšířit i do dalších budov. V  budově na Koterovské 162, kde sídlí dopravně správní agendy, jsme zajistili úpravu již instalovaného prodejního automatu, kde si občané mohou také zakoupit roušky, platby zde jsou možné pouze v hotovosti,“ upřesnil Tomáš Karhan, vedoucí Odboru vnitřní správy Magistrátu města Plzně.

Od pondělí 12. října platí na úřadech omezené úřední hodiny. Magistrát města Plzně má pro veřejnost otevřeno v  pondělí a ve středu vždy v  časech od 8 do 11 hodin a od 15 do 17 hodin.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *