Benefiční koncert ve Stavovském divadle přispěje na výcvik vodících psů pro nevidomé

Nadační fond Mathilda pořádá v úterý 5. dubna ve Stavovském divadle velkolepý benefiční koncert, který přivítá na jednom pódiu jak talentované nevidomé umělce, tak i hvězdy české hudební scény. Událost probíhá již šestým rokem pod záštitou hraběnky Mathildy Nostitzové, jejíž předkové před více než 230 lety Stavovské divadlo postavili.

Hlavními hvězdami večera budou především účinkující z řad nevidomých umělců – zpěvačka Blanka Janečková, flétnistka Eva Blažková či slovinský klavírní virtuos Zoran Škrinjar. Svým vystoupením podpoří akci také například muzikálová zpěvačka Dasha či operní pěvkyně Andrea Kalivodová. Všichni účinkující se zřekli nároku na honorář a výtěžek z akce poputuje na výcvik vodicích psů pro nevidomé, kterému se Nadační fond Mathilda věnuje již od roku 2008. Vstupenky jsou k dostání v  pokladnách Národního divadla.

 

“V Praze jsem kdysi navštívila koncert, na kterém vystupoval houslista Josef Suk a vynikající violoncellistka Michaela Fukačová. Výtěžek šel ve prospěch nevidomých. Slovo dalo slovo a od roku 1992 jsme začali každoročně pořádat koncerty ve Španělském sále na Pražském hradě. Dlouhou dobu jsme pouze spolupracovali s organizacemi podporující slabozraké a poté v roce 2008 založili vlastní Nadační fond Mathilda,” popisuje vznik projektu patronka nadace, hraběnka Mathilda Nostitzová.

 

Benefiční koncert na podporu výcviku vodících psů proběhne pod hlavičkou Nadačního fondu Mathilda již po šesté. Moderování letošního slavnostního večera, který se uskuteční 5. dubna od 19.30 ve Stavovském divadle, se ujala herečka Eva Holubová. Na pódiu se objeví například nevidomá zpěvačka Blanka Janečková, finalistka soutěže Hlas Česko-Slovenska, mladá talentovaná flétnistka Eva Blažková či slovinský klavírní virtuos Zoran Škrinjar. „Tento koncert pro nás není jen nějaká běžná fundraisingová akce. Pomocí něj se snažíme s naší činností seznámit nejširší veřejnost a ukázat, že také mezi nevidomými jsou neuvěřitelně kvalitní a talentovaní umělci,“ dodává hraběnka Mathilda Nostitzová. Na scéně se objeví také několik slavných českých umělců, kteří přijali pozvání a svým vystoupením benefici podpoří. Jsou jimi například držitelka ceny Thálie z roku 2010, muzikálová zpěvačka Dasha, operní pěvkyně Andrea Kalivodová, swingový zpěvák Jan Smigmator a členové vokálního seskupení 4TET Jiří Škorpík a David Uličník. V průběhu večera se na pódiu objeví také vodicí psi.

Nadační fond Mathilda se již od roku 2008 zaměřuje na podporu projektů, které výrazně napomáhají zlepšení kvality života nevidomých, slabozrakých a jinak zdravotně postižených osob. Jde hlavně o projekty, které se týkají vzdělávání takto postižených osob, nebo navazují na stávající sociální služby, případně je rozvíjejí a v konečném důsledku výrazně pomáhají v pracovním uplatnění a integraci do běžné společnosti. Jedná se zejména o projekty, které nedosahují na úplné financování ze strany státu. Mathilda činí veškerá potřebná opatření, včetně získávání prostředků, pro realizaci uvedených cílů.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *