Autokino promítá filmy podle knižních předloh

Na poslední červencový týden chystá plzeňské Autokino další nadílku filmových hitů, tentokrát vesměs inspirovaných knižními předlohami. V pondělí 25. července to bude válečné drama 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází. Film podle knihy Mitchella Zuckoffa vypráví příběh zaměstnanců americké ambasády v Benghází, která se má stát cílem „oslav“ jedenáctého výročí útoku na newyorská Dvojčata.

Úterní večer naopak potěší milovníky filmové romantiky a zábavy. Promítat se bude Terapie láskou, kterou natočil David O. Russell podle knihy Matthewua Quicka s Jennifer Lawrence, Bradleym Cooperem a Robertem De Niro.

Středa přinese americkou komedii Padesát odstínů černé. Filmovou parodii natočil Michael Tiddes a do hlavních rolí obsadil Marlona Wayanse, Kali Hawk, Mikea Eppse a Freda Willarda.

Čtvrteční nabídka stříbrného plátna je pak určena všem, kdo mají rádi dobrodružství ve spojení se sci-fi a fantasy. Připraven je snímek Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. Příběh natočil Zack Snyder podle komiksů Jerryho Siegela, Joe Shustera, Boba Kanea a Billa Fingera.

V pátek je pak na programu novinka z dílny tvůrčího tandemu Jan Hřebejk – Petr Jarchovský, česko-slovenské drama Učitelka. V něm zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých dětí většina rodičů třídní učitelce podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se jí rozhodnou vzepřít a situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce.

Sobotní večer naopak potěší milovníky starých časů a fanynky Leonarda DiCapria. Děj na plátně je přenese do roku 1922, do atmosféry, kdy svět vydechl po velké válce a podlehl nespoutanosti jazzu. Promítat se bude film podle knihy F. Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby.

Na poslední červencový večer pak dramaturgie vybrala filmovou klasiku s Keanu Reevesem, Matrix Reloaded.

Projekce začínají po západu Slunce, tedy ve 21:15 h.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *