Antonín Procházka vystřídá zítra v roli Vendelína Budila Martina Stránského

Průvodem Vendelín zahájí ve středu 6. září 2017 Divadlo Josefa Kajetána Tyla (DJKT) a město Plzeň spolu s dalšími organizacemi kulturní sezonu 2017/2018. Průvod divadelníků, tanečníků, hudebníků, výtvarníků, žonglérů, akrobatů a zástupců dalších kulturních, vzdělávacích a neziskových organizací oživí ulice Plzně již čtvrtým rokem. Po ukončení průvodu je na náměstí Republiky připraven bohatý kulturní program.

„Akce je pojmenovaná podle patrona plzeňských divadelníků, významného herce, režiséra a ředitele plzeňského divadla Vendelína Budila. Jejím cílem je symbolicky vyjádřit početnost a sílu zdejší kulturní obce,“ uvedl první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa.

„Vendelín Budil požádá zástupce města Plzně o veřejný příslib podpory kultury v Plzni. Když příslib dostane, vyhlásí kulturní sezonu v městě Plzni a v celém kraji za zahájenou,“ doplnil ředitel DJKT Martin Otava.

Průvod, do nějž se může zapojit i veřejnost, se začne shromažďovat v Mlýnské strouze v 15 hodin a v 16 hodin vyrazí do centra města. Trasa povede sadovým okruhem, Prolukou, kolem Západočeského muzea, Velkého divadla a zakončí svou pouť na náměstí Republiky, kde poté začne kulturní program. Legendárního Vendelína Budila, který by se letos dožil 170 let, bude představovat herec Antonín Procházka. Vystřídá tak Martina Stránského, který Budila představoval loni.

Program zahájí v 16:45 Kapela pětatřicátého plzeňského pěšího pluku ­Foligno. Poté naladí diváky na novou sezonu představení souborů muzikálu a baletu DJKT, Divadla Alfa a Divadla Pluta. V programu mimo jiné vystoupí Plzeňská filharmonie, Pilsner Jazz Band a stepařská taneční skupina Step by Step studio.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *