Americká divadelnice Jessica Litwak uvede v Plzni projekt zkoumající strach z odlišnosti a z proměny společnosti

Plzeň navštíví americká divadelnice Jessica Litwak a uvede zde projekt zkoumající strach z odlišnosti a z proměny společnosti. Jessica Litwak, newyorská režisérka, dramatička a performerka vystoupí v únoru a březnu s třítýdenním projektem sociálně angažovaného divadla v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Ústí nad Labem. Její projekt, na kterém spolupracuje s českými herci, je zaměřený na divadelní zpracování tématu strachu, zejména z odlišnosti.

Vedle workshopů a přednášek uvede spolu s českými herci představení Strach a láska / Každé duši patří domov o zásadních otázkách a obavách, které mohou mít místní lidé v reakci na nové tváře ve svém sousedství.

Program paní Litwak v Plzni: Beseda / workshop pro širokou veřejnost na téma migrace a sociálně angažované divadlo Plzeň, Moving Station, 25.2.2017, 16:00

Představení: Strach a láska / Každé duši patří domov Plzeň, Moving Station, 27.2.2017, 20:00

Programy budou v angličtině s tlumočením do češtiny. Jessica Litwak je divadelní aktivistka usilující o mírová řešení konfliktů na globální i místní úrovni i o větší otevřenost vůči menšinám. Ukazuje, že divadelní zpracování problémů může pomoci k jejich objasnění a snad i přiblížit jejich řešení.

Projekt je podpořen prestižním programem U. S. Arts Envoy, který hradí Ministerstvo zahraničí USA prostřednictvím Velvyslanectví USA v Praze).

Jessica Litwak (www.jessicalitwak.com) je registrovaná terapeutka a kvalifikovaná lektorka playback divadla, psychodramatu, sociodramatu a divadla utlačovaných. Je uměleckou ředitelkou souborů H.E.A.T. Collective (www.heatcollective.org) a New Generation Theatre Ensemble (www.ngte.org). Vyučovala a hrála v mnoha divadlech a na univerzitách v USA i jinde ve světě (v Iráku, Libanonu, Indii, Palestině, Izraeli, Turecku, Maďarsku, Egyptě, Spojeném království a Itálii). Paní Litwak je hlavní členkou Theatre Without Borders a držitelkou Fulbrightova stipendia.

Vstupenky na představení Strach a láska / každé duši patří domov jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut (www.goout.cz) nebo na místě na baru kavárny Moving Café.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *