Staňte se jihočeským betlémářem. Své figurky přineste do muzea nejpozději 20. prosince v deset dopoledne

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích stále probíhá pokus o stavbu REKORDNÍHO BETLÉMU vytvořeného samotnými návštěvníky. Tento pokus je oficiálně zaregistrován u Agentury Dobrý den Pelhřimov. Momentálně betlém zdobí přes 200 figurek a jsme tedy na dobré cestě k překonání stávajícího rekordu, který drží Sdružení rodičů při ZŠ Třešť (269 figurek zhotovených 245 autory).

“Níže zasílám instrukce k tvorbě postaviček v Jihočeském muzeu,” vzkazuje vedoucí programového a propagačního oddělení muzea Tomáš Svoboda. “Zahrajte si s námi na betlémáře a přineste si vlastní figurku do muzejního betléma! Můžete si nakreslit a vystřihnout postavičku, která bude zobrazovat buď vás, nebo někoho z vaší rodiny, dokonce i vašeho oblíbeného domácího mazlíčka. Fantazii se meze nekladou! Pokud si nepřinesete vlastní figurku, nevadí. Materiál k vytvoření a pokyny dostanete i přímo ve výstavním sále. Základ betléma je připraven a určitě vám bude povědomý, protože stáj se Svatou rodinou stojí v sousedství důvěrně známých staveb, jako je Černá věž, českobudějovická radnice nebo Jihočeské muzeum,” radí Svoboda.

Jak mají figurky vypadat? Na výrobu použijte pevnou čtvrtku. Dospělé postavičky by měly být vysoké 15 cm, děti a zvířátka poloviční. Nezapomeňte na dárek pro Ježíška. Figurky vybarvěte svou oblíbenou technikou a pečlivě vystřihněte. Místo kresleného obličeje můžete nalepit i malou fotografii. Aby byl rekord uznán, nezapomeňte svou postavičku na zadní straně podepsat a uvést místo, kde žijete (například: Andulka Šikovná, České Budějovice) a zapsat se rovněž do knihy registrace rekordu. Pracovníci Jihočeského muzea vám pomohou figurku umístit do betléma, kde zůstane až do konce vánoční výstavy. Materiál na upevnění bude k dispozici v sále.

Staňte se součástí vánočního rekordu i vy a zapišme se společně do České knihy rekordů! Čas máte až do středy 20. prosince do 10:00 hodin dopoledne, kdy se celý pokus uzavře a slavnostně vyhodnotí komisařem Agentury Dobrý den. Pro hravé návštěvníky máme na slavnostním ukončení připraveno losování o zajímavé ceny – v případě zájmu můžete vyplnit soutěžní kupónek a hodit jej do schránky ve výstavním sále k tomu určené.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *