Zveřejněte stanovisko armády, vyzývá primátor premiéra kvůli Gigafactory v Líních

Otevřený dopis předsedovi vlády České republiky Petru Fialovi zaslal primátor města Plzně Roman Zarzycký. V něm mu sděluje, že nesouhlasí s tím, jak vláda komunikuje ve věci zvažovaného projektu Gigafactory v Líních u Plzně. 

„Obrátil jsem se otevřeným dopisem na premiéra Petra Fialu, abych vyjádřil nesouhlas s tím, jak dosud Vláda ČR přistupuje k městu Plzni ve věci Gigafactory. Vyzval jsem pana premiéra, aby komunikaci v tomto směru přehodnotil a vnímal nás jako rovnocenného partnera,” píše primátor. “Jsem přesvědčen, že ve chvíli, kdy už v médiích kolují informace o obsahu stanoviska Armády ČR k potřebnosti letiště Líně, by se vláda měla k věci postavit čelem, a stanovisko armády zveřejnit a odůvodnit, pokud rozhodla v rozporu s ním,” uvádí.

Primátor zároveň nerozumí tomu, proč dosud vláda neiniciovala jednání o dodávkách vody pro projekt z Vodárny Plzeň, které se pro stavbu Gigafactory ukazují jako zcela zásadní. “Stojíme za našimi občany,” tvrdí rezolutně Roman Zarzycký. Petra Fialu žádá o zveřejnění stanoviska Armády ČR o (ne(potřebnosti Letiště Líně, kterou kabinet drží v režimu “přísně tajné”. “Bohužel držení takové informace v utajení nahrává sopekulacím, že vláda chce záměr vybudování tzv. Gigafactoty prosadit na siílu, a to i přes nesouhlas Armády ČR, která … považuje letoště za strategické, a také přes nesouhlas města Plzně a okolních obcí,” stojí v dopise premiérovi.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *